معاون امور روستایی و دهیاران استان گلستان از میبد بازدید کردند


در ابتدای بازدید که با حضور بخشدار مرکزی، معاون امور روستایی و دهیاران استان گلستان صورت گرفت میهمانان از بافت تاریخی روستای مزرعه کلانتر بازدید نمودند. آب‌انبار، بافت تاریخی، معابر، خانه‌های ثبت‌شده، آتشکده، ازجمله مکان‌هایی بود که مورد بازدید و توجه میهمانان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی میبد، طی این برنامه قاسمی بخشدار مرکزی شهرستان میبد ضمن خوش‌آمد گویی به معرفی شهرستان، بخش مرکزی و روستاهای شهرستان و روستای هدف گردشگری مزرعه کلانتر و ارائه پتانسیل‌ها، نقاط قوت و ضعف موجود پرداختند و ضمن ارائه عملکرد و گردش کر پروژه این روستا را ازجمله مکان‌های موردعلاقه گردشگران خارجی و داخلی دانستند.

در ادامه دهیاران از شرکت تولیدی شن و ماسه و سازه‌های بتنی بازدید و از نحوه سرمایه‌گذاری و مشارکت دهیاری‌ها درراه اندازی این واحد آشنا شدند و طی جلسه‌ای آقای حسینی، مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری‌ها به بیان گزارش عملکرد شرکت تعاونی در زمینه‌های مختلف پرداختند.

بازدید از آسیاب بیده، برج کبوتر خوان و خانه گلشن و اقامه نماز در امامزاده سید ابوالقاسم بیده (پیر چراغ) ازجمله دیگر برنامه‌هایی بود که اجرا گردید.

در پایان این بازدید مهندس ایزدپناه ضمن ابراز خرسندی از فعالیت‌های گردشگری، عمرانی و درآمدزایی صورت گرفته در سطح روستاها و شرکت تعاونی بیان داشتند: در شهرستان میبد تعامل و هماهنگی کامل بین فرمانداری، بخشداری و دهیاری‌ها عامل مهم این پیشرفت و توسعه بوده است.

مهندس پهلوانیان کارشناس بنیاد مسکن کشور با اشاره به این موضوع بیان داشت این روستا می‌تواند به‌عنوان یکی از بافت‌های باارزش کشور به ثبت برسد. وی اضافه کرد: هدف از بازدید از این روستا آشنایی بیشتر از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این روستا بوده که امیدواریم در فهرست بافت‌های باارزش قرار گیرد.

قاسمی بخشدار مرکزی میبد که در این بازید میهمانان را همراهی می‌کرد ضمن خیرمقدم و خوش‌آمد گویی در خصوص بخش مرکزی و روستای مزرعه کلانتر اطلاعات جامعی را ارائه نمودند.

وی ادامه داد بخشداری مرکزی میبد آمادگی هرگونه همکاری در این خصوص را دارد.


آدرس کوتاه :