رئیس پلیس راهور استان:

معابر و زیرساخت‌های ترافیکی در میبد باید اصلاح شود


شورای ترافیک میبد بعد از 20 روز از وقوع حادثه کشته شدن یک دانشجوی دختر در روبروی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان جلسه‌ای‌ را با حضور رییس پلیس راهور استان جهت بررسی ابعاد این حادثه تشکیل داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون فرماندارمیبد در ابتدای این جلسه بابیان اینکه طی سال‌های اخیر با برگزاری همایش و آگاه‌سازی و آموزش خانواده‌ها تمام توان خود را برای کاهش حوادث ترافیکی در میبد به کار گرفتیم افزود: متأسفانه به علت حجم ترافیکی و استفاده مردم از موتورسیکلت بدون توجه به کلاه ایمنی همچنان آمار حوادث ترافیکی در این شهرستان بالاست.

سید محسن فلاح با ابراز تأسف از حادثه دختر دانشجو در روبروی دانشگاه آزاد هم گفت: متأسفانه تاریکی و عدم پل عابر پیاده در روبری دانشگاه آزاد باعث چنین حادثه‌ای‌ شد که ان‌شاءالله با اجرای طرح روشنایی این مسیر و احداث پل امیدواریم این حوادث تکرار نشود.

رئیس پلیس راهور استان هم در این نشست با بررسی ابعاد علت وقوع این حادثه بر برطرف نمودن مشکلات این مسیر جهت پیشگیری از تکرار چنین حوادث تلخ تأکید کرد.

سرهنگ منصور جمشیدی بابیان اینکه در تمام دنیا حمل‌ونقل عمومی برای داخل شهرهاست گفت: حمل‌ونقل خصوصی، خودرو و ریلی برای خارج از شهر برنامه‌ریزی‌شده است این در حالی است که دقیقاً ما برعکس عمل می‌کنیم.

وی افزود: باید فرهنگ استفاده از حمل‌ونقل عمومی را در جامعه ترویج کنیم تا علاوه بر کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی، حجم ترافیک و آمار تصادفات منجر به جرح و فوت هم پایین بیاید.

ریس پلیس راهور میبد با تأکید بر اصلاح معابر و زیرساخت‌های ترافیکی در میبد گفت: یکی از معضلات مهم در شهرستان میبد سرعت‌بالای رانندگی است که در این زمینه مصوب شد 15 دستگاه دوربین کنترل سرعت در جابه‌جای این شهرستان نصب شود.

سرهنگ جمشیدی بابیان اینکه بیش از 50 درصد تصادفات در استان را عابران پیاده و موتورسیکلت‌سواران تشکیل می‌دهند گفت: ارتقاء فرهنگ ترافیک و آموزش خانواده و آگاه‌سازی و همراهی کودکان و کهن‌سالان در عبور و مرور از عرض خیابان‌ها که توان جسمی خوبی ندارند در کاهش آمار تصادفات نقش مهمی دارد.

وی افزود: خوشبختانه از خردادماه امسال تاکنون شاهد کاهش آمار حوادث ترافیکی در سطح استان هستیم که امیدواریم بافرهنگ سازی و آگاه‌سازی خانواده‌ها همچنان شاهد کاهش حوادث ترافیکی در استان باشیم.

احداث پل عابر پیاده در روبروی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد، نصب تابلو و علائم هشداردهنده، تسریع در اجرای روشنایی مسیر دانشگاه آزاد تا پل خورشید، اجرای شیارهای لرزاننده، نصب دوربین و کنترل تخلفات رانندگان، احداث پارکینگ وسایط نقلیه سنگین در خارج از شهر، احداث سرعت گاه و ایمن‌سازی دوربرگردان‌ها از مصوبات این جلسه بود.
آدرس کوتاه :