معاون استاندار یزد در بازدید از چند واحد صنعتی میبد:

مشکلات واحدهای صنعتی در چارچوب قوانین مرتفع می‌شود


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در بازدید از چند واحد صنعتی شهرستان میبد، گفت: در چارچوب قوانین مشکلات واحدهای صنعتی که زمین به آن‌ها از طرف امور اراضی واگذارشده است، مرتفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، روز پنج‌شنبه سوم بهمن‌ماه "علی زینی وند" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، "سید حسین دشتی"‌ مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری،‌ "حسین فلاح " فرماندار و تعدادی از مسئولان استان از کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی کاشی و سرامیک "درسا سرام"، "کوروش"، و "آجرنسوز زمرد" بازدید کردند، از نزدیک با روند فعالیت و مشکلات این واحدها آشنا شدند و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار برای حل مشکلات این شرکت‌ها دستورات لازم را صادر کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار یزد در حاشیه این بازدیدها گفت: قبلاً واگذاری زمین‌ها در حومه شهر میبد توسط امور اراضی بنا بر قوانین خاص و سهل گیرتر انجام‌گرفته و به دنبال واگذاری ساخت‌وسازهای ایجاد مراکز صنعتی و تولیدی انجام‌شده است.

علی زینی وند افزود: در حال حاضر با این واحدها به خاطر قرار گرفتن در حوزه حریم شهری طبق قوانین مسکن و شهرسازی برخورد می‌شود که این موضوع مشکلاتی را برای آن‌ها درزمینهٔ تمدید پروانه بهره‌برداری، اسناد مالکیت و کارهای اداری و بانکی به وجود آورده است.

زینی وند در پایان گفت: با توجه به پیگیری‌هایی که شده است از بعضی از این واحدها بازدید شد و مقرر شد با همکاری که سازمان مسکن و شهرسازی داشته است بر اساس صورت‌جلسه‌هایی که تنظیم می‌شود اصلاحاتی در پروانه بهره‌برداری و تأسیس آن‌ها صورت گرفته و در چارچوب قوانین اقداماتی در رفع مشکل آن‌ها انجام شود.






آدرس کوتاه :