مسئول مرکز مشاوره میبد:

مشاوره قبل از ازدواج در سال جاری 30 درصد افزایش داشته است


در جلسه‌ای با حضور فرماندارمیبد، فعالیت‌ها و عملکرد مرکز مشاوره ضیائی بررسی و برنامه‌های این مرکز با نظرات و پیشنهاد‌های روانشناسان، در سال جدید ریل‌گذاری شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این جلسه، حضور روانشناسان و متخصصین در شهرستان میبد را ظرفیتی کم‌نظیر خواند و گفت: با پایه‌گذاری مرکز مشاوره درمیبد و آموزش مهارت‌های زندگی، ارائه خدمات مشاوره درزمینهٔ های مختلف و مددکاری اجتماعی، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی درمیبد کاهش‌یافته است.

جلال فلاح مسئول مرکز مشاوره ضیائی در این جلسه از رشد 30 درصدی مشاوره‌های قبل ازدواج در این مرکز خبرداد و افزود: در سال 96 286 نفر خدمات مشاوره قبل از ازدواج این مرکز استفاده کرده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است.

جلال فلاح بابیان اینکه مرکز مشاوره ضیائی از سال 82 فعالیت خود را آغاز کرده است گفت: برگزاری کلاس‌های مهارت‌های زندگی، رسیدگی به امور نیازمندان، آموزش کامپیوتر و بازی با ریاضی به کودکان 3 تا 7 سال و غربالگری بینایی‌سنجی از فعالیت‌های مرکز است.

فلاح افزود: این مرکز در سال جاری 59 پرونده مددکاری و 26 پرونده بچه‌های بی‌سرپرست بهزیستی را پذیرش کرده است.

وی بابیان این‌که این مرکز دارای 27 کادر متخصص و روانشناس است که همه‌روزه به مراجعه‌کنندگان مشاوره قبل ازدواج، تحصیلی، اختلافات خانوادگی، بازی‌درمانی و گفتاردرمانی ارائه می‌کند افزود: در سال 96،4 هزار و 700 نفر از کودکان 3 تا 4 سال در این مرکز غربالگری بینایی‌سنجی شده‌اند.

مسئول مرکز مشاوره ضیائی افزود:4 هزار و 604 نفر در سال 96 در این مرکز پذیرش‌شده‌اند که 2 هزار و 562 نفر زن،2 هزار و 42 نفر مرد بوده‌اند.

خود مرکز مشاوره پذیرش درزمینهٔ های مشاوره قبل از ازدواج تحصیلی، اختلافات خانوادگی، بازی درمان و گفتار درمان، مجهز به 27 کادر تخصصی روانشناسی اکثر دکتر ارشد همه‌روزه 4 تا 8 بعدازظهر و هفته شنبه، یکشنبه و دوشنبه مرکز فعال است دستگاه غربال‌گری بینایی‌سنج خدمت به کودکان 3 و 4 سال در سال 96، 4700 نفر معاینه شدند.


آدرس کوتاه :