فلاح فرماندارمیبد:

مشارکت مردم در بازسازی و احیاء ابنیه تاریخی میبد چشم‌گیر است


حسین فلاح فرماندارمیبد به همراه رسول مشتاقیان رئیس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان با محمدرضا نبی معاون هماهنگی برنامه‌وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این دیدار با اشاره به اینکه پروژه‌های متعددی درزمینهٔ میراث فرهنگی در شهرستان میبد به سرانجام رسیده است گفت: در سال جدید پروژه احداث راستا بازار با مشارکت شهرداری و میراث فرهنگی، برج کبوتر خانه محمودآباد، آسیاب آبی محمدآباد با کمک بخش خصوصی را دنبال خواهیم نمود.

وی ادامه داد: مشارکت مردم در بازسازی و احیاء ابنیه تاریخی میبد چشم‌گیر است. بودجه‌هایی که در شهرستان میبد به امور میراث فرهنگی از طرف سازمان تخصیص داده‌شده است به نحو احسن با مشارکت مردم میراث دوست شهرستان باعث احیا و بازسازی اماکن تاریخی در این شهرستان شده که در نوروز امسال مورد بازدید گردشگران داخلی، خارجی و مردم شهرستان قرارگرفته است. ازجمله این بناها می‌توان به احیاء بناهای تاریخی چون آسیاب آبی بیده، آسیاب آبی یخدان، حمام یخدان و ... اشاره کرد.

فرماندارمیبد بابیان اینکه بیش از 12 اقامتگاه بوم گردی درمیبد راه‌اندازی شده و شاهد افتتاح چندین بوم گردی جدید در سال 97 خواهیم بود تأکید کرد: هرساله شاهد هستیم که سیلاب مسیر قنات آسیاب آبی محمدآباد را تخریب می‌کند. در سال جدید امیدواریم با بودجه‌ای که در این زمینه تخصیص می‌یابد بتوانیم در بالادست مسیر قنات را بازسازی کنیم تا شاهد تخریب قنات و آسیاب آبی محمد که در نوع خود بی‌نظیر است نباشیم.

در این دیدار مشتاقیان رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میبد نیز به تشریح پروژه‌های میراث در سال جدید درمیبد پرداخت و از مهم‌ترین این اقدامات را احداث راستا بازار با کمک شهرداری میبد، بازسازی آب‌انبارها، آسیاب‌ها و ... اشاره کرد.


آدرس کوتاه :