مسئولین میبد با اهل سنت نماز وحدت برگزار کردند


همزمان با میلاد رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلوات‌الله‌علیه و امام جعفر صادق (ع) مراسمی در مهمان شهر مهاجرین شهرستان میبد با حضور سرپرست معاونت فرمانداری میبد و جمعی از مسئولین در کنار برادران اهل تسنن اتباع افغانستان نماز وحدت خواندند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این مراسم عبدالشکور تاجیکی امام جماعت مسجدالنبی میهمان شهر افاغنه میبد با تأکید بر وحدت بین شیعه و سنی گفت: شیعه و سنی برادرند و مشترکاتی که در قبله و قرآن و پیامبر داریم هرگز نباید در دام اختلافاتی که دشمن برای امت اسلام گسترده است بیافتیم.

حجت‌الاسلام فیاضی یکی از روحانیون حوزه علمیه میبد هم مردم افغانستان را دارای فرهنگی عمیق و ریشه‌دار خواند و گفت: بعد از اشغال افغانستان از سوی اتحاد جماهیر شوری، دشمنان با ورود تروریست‌های داعش خیلی تلاش کردند که ملت ما را از ملت ایران جدا کنند اما نتوانستند.

این روحانی افزود: جوانان و مردمی که در میهمان شهرمیبد زندگی می‌کنند نباید اجازه دهند دشمنان در آن‌ها رخنه و ایجاد اختلاف و ناامنی کند.

وی بابیان اینکه اسلام، امت پیامبر را به اتحاد و وحدت و پشتیبانی همدیگر فرامی‌خواند گفت: باید در برابر دشمن مشترک بسیج شد و در سایه دین اتحاد خود را حفظ کرد.

حجت‌الاسلام فیاضی با تأکید بر اینکه همیشه ریشه اختلافات جهل نیست بلکه هوا و هوس هم است تصریح کرد: هرکس به دنبال تفرقه و نفاق بین امت اسلام باشد محکوم است و باید از تاریخ تلخ اختلافات پیشینیان درس بگیریم.


آدرس کوتاه :