امام جمعه شهرستان ميبد :

مسئولين بايد با اتكاء به ولايت و رهبري راه پيشبرد اسلام و احياء آرمانها را در پيش بگيرند


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : ( به نقل از ميبد آدينه ) امام جمعه ميبد در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته ميبد و در آستانه 13 آبان ، با اشاره به مقوله مذاكرات 1+5 گفت : مقوله مذاكرات و گفتگوي هوشمندانه و دقيق چيزي است كه با قواعد خود و در مسيري كه مقام معظم رهبري ترسيم كرده اند پيش مي رود .
امام جمعه شهرستان ميبد :


به گزارش میبد آدینه ، آيت الله اعرافي تصريح كرد : مبادا در اين مسير دل به دشمن بست بلكه بايد دل به درون و مقاومت بست اما در عين حال دنيا بايد بداند كه ما يك راه جديد،مقابل مستكبران عالم پايه ريزي كرديم و شعار مقابله با دشمنان اسلام و شعار مرگ بر آمريكا و مقابله با دشمنان امت اسلام بايد محفوظ بماند.
خطيب جمعه ميبد ، با بيان اينكه ملت بزرگ ايران راهي را كه در پيشبرد اسلام و احياء آرمانها و ارزشهاي بزرگ اسلامي شروع كرده ادامه خواهد داد گفت : ملت ما با هوشياري اين مسير را دنبال مي كنند و مسئولين هم بايد با اتكاء به مقام عظماي ولايت و رهبري اين مسير را طي كنند.
وي اظهار اميدواري كرد: مسئولين با بازسازي اقتصاد دروني ، توجه به مشكلات مردم و اقشار آسيب پذير را افزايش دهند .
آيت الله اعرافي در ادامه با تبريك عيد غدير خم عيد امامت و ولايت به همه شيعيان جهان ، نمازگزاران و شيفتگان و دلدادگان به خاندان پيامبر اسلام ، از همه كساني كه آوازه بلند غدير را در مساجد و تكايا و سطح شهر با برگزاري مراسم جشن و مداحي و سخنراني نگه داشتند قدرداني كرد و افزود: فرهنگ غدير جامعه را آسماني و الهي مي كند و آثار و بركات فراواني در زندگي مادي و معنوي به همراه دارد .
امام جمعه ميبد در ادامه با بيان اينكه در آستانه عبور از ماه ذي الحجه و در مسير حركت به سمت ماه محرم و عزاداري سالار شهيدان اباعبدالله الحسين (ع) هستيم تصريح كرد : عاشورا و شهادت امام حسين (ع) بايد بزرگ داشته شود و بر شور و شعور و شكوه عزاداري و ظرفيت معرفتي آن سال به سال افزوده شود .
خطيب جمعه ميبد افزود: از هم اكنون هيات هاي عزاداري و دست اندركاران مراسم هاي حسيني سابقه دار و جديد بايد براي برگزاري مراسم هاي عزاداري باشكوه برنامه ريزي كنند چرا كه اين عزا يك فرهنگ ريشه داري است كه آثار و بركاتش در زندگي ما ظهور دارد .
وي تاكيد كرد : عزداري سالار شهيدان اباعبدالله الحسين (ع) بايد در كنار شور و شوق و حماسه با محوريت سخنراني و روحانيت و علم و دانش و معرفت به خاندان پيامبر و عاشوراي حسيني باشد .
آيت الله اعرافي  ، دروغ  خرافه ، كذب ، ريا ، قمه زني و حرف هاي سست و بي پايه كه موجب وهم تشيع در دنياي امروز مي شود را از آسيب هاي عزداري برشمرد و تصريح كرد : عزداري ها بايد در اين ايام باشكوه ،‌حماسي و با عمق معرفتي برگزار شود و نسل نوجوان و جوان ميداندار عزاي حسيني باشند.
امام جمعه ميبد در ادامه با گرامي داشت روز نوجوان و بسيج دانش آموزي و ياد و خاطره شهداي بسيجي گفت : بسيج دانش آموزي ، اركان دفاع مقدس بودند و امروز هم مشكل كشور با روحيه مقاومت و بسيجي قابل حل است .
خطيب جمعه ميبد ، يكبار ديگر بر جهاد و شهادت و پاسداشت ارزشهاي بزرگ دفاع مقدس تاكيد كرد و افزود: مسئولين و مردم بدانند راه عزت و عظمت و پيروزي ملت بزرگ ايران در همه صحنه ها ، در دفاع مقدس ، انقلاب اسلامي ، انديشه هاي امام راحل و روحيه جهاد و بسيجي نهفته است .
وي با بيان اينكه دشمن تا همه چيز را از ما نگيرد راضي نمي شود خاطرنشان كرد : قدرت و توان و عمق ايمان و معرفت ما ، پشتوانه پيشرفت ماست و فرهنگ انقلاب و بسيج و مجاهدت در راه خدا بايد در همه محيط هاي زندگي  و جامعه ما طنين انداز شود.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي ، روز خانواده را هم گرامي داشت و يادآور شد : شكل دادن به خانواده در سنين جواني و پاسداشت ارزشهاي ايماني و اخلاقي در خانه وظيفه جامعه است .
امام جمعه ميبد با بيان اينكه حيات معنوي و پيشرفت در دنياي امروز اين است كه خانه هاي سالم و آگاه داشته باشيم اظهار داشت : راز پيشرفت جامعه همراهي و همگامي زن و شوهر، جوانان هوشيار، ازدواج هاي سالم و به موقع است و تزلزل پايه هاي خانواده ، طلاق ، افزايش سن ازدواج و اختلافات خانوادگي زيبنده ملت بزرگ ايران نيست .
آيت الله اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود ، روز بازنشستگان را گرامي داشت و با بيان اينكه كهنسالان و افراد مسن چراغ هاي جامعه هستند گفت : حرمت افراد مسن و سالمند و پدربزرگ ها و مادر بزرگها بايد در خانواده حفظ شود .
امام جمعه ميبد ، سالمندان را مايه بركت زندگي در خانواده عنوان كرد و افزود: مبادا سالمندان را به خانه هاي سالمندي برد و بايد تا آخرين لحظات زندگي آنها را عزيز داشت .
خطيب جمعه ميبد با اشاره به قشر بازنشستگان هم گفت : بازنشستگان نظام اداري بعنوان سرمايه جامعه اند و نبايد احساس كنند كه به آخر خط رسيده اند بلكه اين قشر پويا و خلاق جامعه بايد در مسائل معنوي ، اخلاقي ، اجتماعي و تشكيل تعاوني به مسائل اقتصادي و اجتماعي بپردازند.
آيت الله اعرافي در آغاز خطبه سياسي نمازجمعه ميبد ، راه رهايي و نجات و سعادت بشر را در ترس از خدا و انظباط اخلاقي و پرهيزكاري و پارسايي دانست و گفت : اصل مهم راهبردي در ززندگي ، تقواي الهي است و نبايد فراموش كنيم كه راه تقوا راه بي انتهايي است .
امام جمعه ميبد افزود: همواره بايد پله هاي تقوا را به سمت خدا طي كنيم چرا كه سقوط از پله هاي تقواي الهي خطرناك است و حق تقواي الهي در خيال ما نمي گنجد و سقوط و توقف در اين مسير هر دو سقوط  است.
وي خاطرنشان كرد : چه بسا كساني كه در مدارج عبادت و بندگي خدا پيش رفتند اما پايان كارشان خفت و شيطاني بود و بايد تلاش كنيم تا آخرين نفس هاي زندگي اين مسير را قطع نكنيم تا پايان و عاقبت خوبي داشته باشيم .
آدرس کوتاه :