مسائل و مشکلات کشاورزان و باغداران شهر بفروئیه بررسی شد


با حضور نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در نشستی مسائل و مشکلات کشاورزان و باغداران شهر بفروئیه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، با حضور «کمال دهقانی» نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، «حسین فلاح» فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در نشستی مسائل و مشکلات کشاورزان و باغداران شهر بفروئیه بررسی شد.

فرماندارمیبد در این نشست با اشاره به خشک‌سالی تدریجی باغات پسته شهر بفروئیه به دلیل کاهش ذخایر آبی و همچنین تعدیل آن از سوی آب منطقه‌ای استان، گفت: اراضی کشاورزی و باغات پسته و انار تنها ریه‌های حیاتی این شهرستان صنعتی است و در صورت نابودی این اراضی، دیگر شهرستان میبد جایی برای سکونت نخواهد بود.

حسین فلاح تصریح کرد: این در حالی است که در بالادست شرایط حاکی از توسعه فضای سبز و باغات است و استان و در رأس آن اداره کل آب منطقه‌ای باید علاوه بر نظارت و اعمال قانون متوازن در سطح استان نسبت به این موضوع، از تعدیل برداشت آب نسبت به این منطقه تجدیدنظر کند.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی هم گفت: درست نیست که زمین‌های کشاورزی و باغات هکتار-هکتار خشک و به‌جای آن صنعت رشد پیدا کند.

کمال دهقانی افزود: کشاورزان و باغداران بفروئیه امروز نشستند و نابودی باغ‌های خود را نظاره می‌کنند.


آدرس کوتاه :