مسائل و مشکلات بخش بفروئیه با حضور امام جمعه میبد بررسی شد


مسائل و مشکلات بخش بفروئیه با حضور آیت الله اعرافی امام جمعه میبد ، فرماندار میبد و شهردار ، بخشدار و شورای شهر بفروئیه بررسی شد .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از  میبد آدینه ، انتقال سند و پذیره زمین های وقفی و باغات ، طرح هادی ، بلوار امیرکبیر و سالن ورزشی جوانان بفروئیه از مهمترین مباحث این جلسه بود.

فرماندار میبد در ابتدای این جلسه با تشریح اینکه زمین های اطراف بفروئیه از صدها سال پیش به صورت وقف به باغات پسته تبدیل شده است و مردم با وجود خشکسالی و خرید گران آب از این باغات ارتزاق می کنند افزود : این زمین ها امروز فضای سبز خوبی را برای شهرستان به وجودآورده است.

حسین فلاح انتقال سند و پذیره این زمین های وقفی را از مشکلات عمده بخش بفروئیه عنوان کرد و از امام جمعه میبد که در جلسات کلان کشور حضور دارند خواستار راهکارهای مناسب برای این مشکل شد .

فلاح افزود : کشاورزان به علت این مشکلات باغات را تخته به تخته به حال خود رها کرده اند و باغات در حال خشک شدن است .

امام جمعه میبد ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته با بیان اینکه این مشکل ممکن است در بسیاری از نقاط استان و کشور هم وجود داشته باشد قول مساعد داد این مشکل را در کلان کشور مطرح و پی گیری کند .

آیت الله اعرافی با تاکید بر تسریع در برق رسانی به سالن ورزشی جوانان بفروئیه بر انجام سایر امور این بخش در حوزه های مختلف گفت : بخش بفروئیه از جانب مختلف برای شهرستان میبد مهم است و مسئولین باید در انجام همه امور هوشمندانه و با تدبیر و برنامه ریزی کارها را پیش ببرند.

امام جمعه میبد در میان جلسه با رایزنی تلفنی که با سید حسینی معاون عمرانی استاندار داشت ضمن تشکر از نگاه مثبت وی نسبت به مسائل شهرستان میبد خواستار عنایت ویژه برای حل مسائل بخش ندوشن شد و گفت : انتظار داریم با توجه به تنگاهایی که در ندوشن وجود دارد در ۶ ماهه دوم هم اعتبارات ویژه ای را برای حل این بخش تخصیص دهید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این تماس تلفنی به پاره ای از مشکلات مصلی این شهرستان هم پرداخت و خواستار مشکلات آن با پی گیری های فرمانداری این شهرستان شد.

و اما یکی دیگر از دغدغه های مسئولین به ویژه در ضلع شمالی بفروئیه بود که فرماندار میبد با ارائه گزارشی از روند آن مقوله گفت : خوشبختانه با تفاهمی که در مساله فاضلاب بود مشکل خاصی وجود ندارد و موضوعات به طور مرتب رصد می شود و هیچ تغییراتی درحوزه سیاسی منطقه صورت نگرفته است .

مخالفت جهاد کشاورزی با طرح بلوار امیرکبیر یکی دیگر از مشکلاتی بود که در این جلسه مطرح شد و شهردار بفروئیه با اشاره به عرض ۳۵ متری این بلوار گفت : یک کیلومتر از این بلوار دارای درختانی است که برای تعریض آن با مشکل قطع درخت مواجه ایم که جهاد کشاورزی عرض آن را به ۱۲ متر تعریف کرده است .

فرماندار میبد در ادامه با قدردانی از شهردار ، بخشدار و شورا و دهیار بفروئیه گفت : به حمدالله کارهای بزرگی در بهسازی ، روشنایی ، فضای سبز و پارک بانوان در بفرویئه انجام شده است که نشان دهنده هماهنگی و همکاری این عزیزان است .
آدرس کوتاه :