خطیب جمعه میبد:

مردم ایران پاسخ ترامپ را در سیزده آبان خواهند داد / خیلی‌ها تلاش می‌کنند شکوه اربعین را بشکنند


خطیب جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان میبد گفت: ملت ایران در راهپیمایی سیزده آبان پاسخ ترامپ را که گفته است این روزها ایران در آشوب است و مردم ناراضی‌اند علیرغم تحمل همه سختی‌ها و مشکلات خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سیاست‌های امریکا در قبال مسائل و مشکلات موجود اقتصادی کشورمان گفت: نقطه‌ای که آمریکایی‌ها و دشمنان ملت ایران در این قضیه دنبال می‌کنند این است که ایران و مردم را در یک حالت انتظار و بلاتکلیفی نگه‌دارند.
حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه این سیاست چند سال است به‌طور خاص دنبال می‌شود افزود: آمریکایی‌ها می‌خواهند؛ مردم و مسئولین ما را دائم در یک فضای ابهام‌آلود و انتظار نگه‌دارند که این بدترین چیز ازلحاظ روانی است که به روی اقتصاد ما اثر می‌گذارد.
خطیب جمعه میبد تصریح کردند: هم مردم و هم مسئولین باید چشم را از اینکه دشمن چه می‌گوید ببندند و خود را درگرو آن نگه ندارند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کردند: ما ملتی هستیم که به‌رغم همه مشکلات می‌توانیم از این پل‌ها و سدها بگذریم و در برابر این موانع مقاومت کنیم و با بیرون آمدن از حالت انتظار اقتصادمان را فعال کنیم و تلاش کنیم نیازهای ضروری مردم تأمین شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه قدم‌های کوچکی در مهار گرانی و اقتصاد برداشته‌شده است و شرایط برای قشر متوسط به پایین بسیار سخت شده است افزودند: باید نظام اقتصادی طراحی کنیم که حداقل نیازها را تأمین کند و با مدیریت و برنامه‌ریزی صادرات، سرمایه خوبی را وارد کشور کنیم تا از افسارگسیختگی ارز هم جلوگیری شود.
---راه نجات ما در اسنادی که دشمن طراحی می‌کند نیست
ایشان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری به طرح الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، بر توجه به اقتصاد درون‌زا، فعال تأکید کردند و گفتند: باید اقتصاد درون‌زای فعال، رو دوش خودمان داشته باشیم که این موج‌ها نتواند کمر اقتصاد ما را بشکند که البته این امر نیاز به برنامه‌ریزی و روح جهادی و مقاومت و دور شدن از نگاه‌های معطوف به غرب را می‌طلبد.
آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه راه نجات ما در این اسناد نگاه‌های تند و کند و شیرین و تلخ بیرونی نیست افزودند: اصل مسئولین و خود ملت ایران است.
---قتل روزنامه‌نگار سعودی دنیا را در یک آزمون قرار داده است
امام‌جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود قتل خاشقچی روزنامه‌نگار سعودی در ترکیه را عجیب خواند و گفت: این رویداد جهان را در برابر یک آزمون قرار داده است.
خطیب جمعه میبد افزودند: اینکه از بیرون یک جریان تندرو، مغرور و سرمست وابسته به غرب بیاید و این جنایت فجیع را در یک کشور دیگری برای خبرنگاری که در باند خودشان بود و دو سالی است که یک انتقادی داشته است اجرا کند بسیار پدیده عجیبی است.
ایشان با اشاره به کشتارهای یمن و کشورهای دیگر منطقه گفتند: برای این‌همه کشته کسی حساس نیست و آمریکایی‌ها به خاطر دلار و اقتصادشان از خون مظلومان چشم می‌پوشند.
امام‌جمعه میبد تصریح کردند: باید دید حاضر خواهند شد مطامع استعماری را کنار بگذارند و همان حقوق بشر ادعایی که دروغ می‌گویند و از این ماجرا که نمی‌شود آن را پوشاند حقوق بشر را رعایت کنند.
---مردم ایران پاسخ ترامپ را در سیزده آبان خواهند داد
مدیر حوزه‌های علمیه کشور این ماجرا را درسی برای ملت‌های منطقه خواند و با اشاره به راهپیمایی سیزده آبان ملت ایران گفتند: ملت ایران در راهپیمایی سیزده آبان پاسخ ترامپ را که گفته است این روزها ایران در آشوب است و مردم ناراضی‌اند علیرغم تحمل همه سختی‌ها و مشکلات خواهند داد.
ایشان افزودند: ملت ایران به فضل خدا در سیزده آبان با فریاد رسای مرگ بر امریکا، عظمت و بزرگی خود را و آرمان‌های اسلام و شهدا را نگه خواهند داشت.
---با هماهنگی وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد مشکلات دانشجویان رفع شود
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مشکلات پیش‌آمده در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور گفتند: این ناهماهنگی بین دانشگاه آزاد مرکز کشور و وزارت بهداشت و درمان، صدها دانشجوی عزیز و جوان ما را در تنگنا و مشکل قرار داده است.
آیت‌الله اعرافی با اشاره به دیدار صبح امروز خود با صدها تن از این دانشجویان و قول پی گیری در سطح کشور افزودند: شرایط اقتضا می‌کند با هماهنگی این دو دستگاه مشکلات حل و به نیازهای جوانان توجه و مشکلات آن‌ها رفع شود.
---خیلی‌ها تلاش می‌کنند شکوه اربعین را بشکنند
امام‌جمعه میبد با تسلیت پیشاپیش اربعین حسینی و گرامی داشت مناسبت‌های ماه صفر بر اهمیت زیارت باشکوه معنوی، عبادی، اجتماعی و سیاسی اربعین و حماسه بزرگ پیاده‌روی پرداختند و گفتند: خیلی‌ها تلاش می‌کنند تا شکوه اربعین را به شکلی بشکنند این تلاش امروز یک تلاش روشن در عالم سیاست است.
آیت‌الله اعرافی راهپیمایی اربعین را قدرت بین‌الملل اسلامی، جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی خواندند و افزودند: دشمنان می‌خواهند رابطه صمیمی ملت ایران و عراق که دو ملت به هم نزدیک در همه وجوه دینی معنوی و فرهنگی هستند تضعیف شود و با پخش کلیپ و شایعات در فضای مجازی و آشکار این روابط را خدشه‌دار کنند و ذهن ملت ایران و عراق را نسبت به هم تخریب سازند.
خطیب جمعه میبد بابیان اینکه ایران و عراق دو کشوری هستند که انرژی جهان را در اختیاردارند افزودند: دشمنان با ایجاد جنگ روانی می‌خواهند این دو قدرت بزرگ منطقه را که به لحاظ دینی و مذهبی به هم نزدیک‌اند از همدیگر متفرق سازند.
ایشان با اشاره به تلاش امریکا درروی کار آوردن افراد وابسته خود در عراق گفتند: آن‌ها سعی داشتند کسانی را روی کار بیاورند که به روابط ایران و عراق معتقد نیستند تا در سطوح بالا هم سیاستمداران راه اتحاد را نپیمایند.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه به تلاش‌های عربستان سعودی و بن سلمان در همین دو سال هم اشاره کردند و گفتند: سعودی‌ها از پولی که در عراق در اغتشاشات هزینه کردند و قائله کردستان و آشوب بصره را به وجود آوردند و اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها هم از سوی دیگر وعده‌ای نادان و منافق در عراق و ایران تا روابط بین دو کشور را تخریب کنند تا اربعین این قدرت بزرگ ایمانی و شکوه حماسه حسینی در جهان درخشش پیدا نکند اما با هوشیاری دو ملت، رهبری و مرجعیت در نجف موفق نشدند.
---قدرت اسلامی و معارف اهل‌بیت در اربعین تجلی می‌کند
آیت‌الله اعرافی تأکید کردند: این را بدانیم که نقشه‌ها به کار گرفته‌شده است تا این جبهه متحد ضد امریکا و اسرائیل وداعش و قدرت شیطانی نتواند در منطقه شکل بگیرد.
ایشان یکی از پایه‌های اساسی پایداری اربعین حسینی را ارتباط ایران و عراق خواندند و گفتند: بنابراین باید هوشیار باشیم اربعین را صیانت کنیم چراکه اربعین یک پدیده بزرگ اجتماعی، سیاسی و معنوی است و قدرت اسلامی و معارف اهل‌بیت در اربعین تجلی می‌کند.
---فرهنگ‌سازی برای سلامت جامعه در امر ورزش یک وظیفه است
امام‌جمعه میبد با تبریک هفته ورزش و تربیت‌بدنی گفت: در کنار ورزش حرفه‌ای که موجب نشاط اجتماعی در نسل جوان است باید ورزش همگانی و فرهنگ‌سازی برای سلامت جوان و نوجوان و میان‌سال و کهن‌سال یک وظیفه است که باید مهم شمرده شود.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با قدردانی از حضور خیرین در امر ساخت مدرسه، مسجد، بیمارستان و فضاهای آموزشی گفتند: در امر ورزش هم در یک سال گذشته ده‌ها پروژه ورزشی با کمک خیرین در شهرستان ساخته‌شده است که کار درست و صالحات است.
خطیب جمعه میبد با تأکید بر فراهم شدن زیرساخت‌های ورزشی در محلات و پارک‌ها از سوی شورا و شهرداری گفتند: باید ورزش همگانی با این امکانات در محلات پایه‌ریزی شود.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزودند: در بخش بانوان هم با رعایت مسائل شرعی باید زمینه ورزش و سلامت بانوان هم بیشتر توجه شود.
ایشان خاطرنشان کردند: صنایع باید تیم‌ها و ورزشکارانی که فعال‌اند و ورزش حرفه‌ای انجام می‌دهند را بیشتر حمایت کنند چراکه استعدادهای ورزشی زیادی را در شهرداریم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر توجه به ورزش‌های بومی سالم و سنتی و پهلوانی و زورخانه‌ای هم تأکید کردند و گفتند: به حمدالله میبد در ورزش پهلوانی با قریب 20 زورخانه می‌درخشد که البته همه این‌ها باید باروح دینی و اسلامی و فرهنگی باشد.

منبع: میبد آدینه
آدرس کوتاه :