هم‌زمان با هفته دولت و فرارسیدن سالروز شهیدان رجایی و باهنر؛

مراسم گرامیداشت شهدای دولت درمیبد برگزار شد


هم‌زمان با پنجمین روز از هفته دولت، مراسم بزرگداشت شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر با حضور معاون برنامه‌ریزی و امور هماهنگی عمرانی فرمانداری میبد و جمعی از مسئولین و کارمندان شهرستان در شبستان حضرت زهرا (س) مصلی بزرگ حضرت آیت‌الله اعرافی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، هم‌زمان با هفته دولت و در آستانه فرارسیدن سالروز شهادت دولتمردان عمل و اندیشه‌های سبز (رجائی و باهنر) مراسم بزرگداشتی با حضور"فرزین خادمی" معاون برنامه‌ریزی و امور هماهنگی عمرانی فرمانداری میبد، " محمدجواد احمدی" بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین و کارمندان شهرستان در شبستان حضرت زهرا (س) مصلی بزرگ حضرت آیت‌الله اعرافی (ره) برگزار شد.

"حجت‌الاسلام‌والمسلمین علیرضا حسنی" امام‌جمعه موقت میبد در این مراسم یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام علیرضا حسنی گفت: هرچند دوره دولت شهیدان رجایی و باهنر کوتاه بود اما ولایت مداری و مردمی بودن، آن‌ها را در دل مردم جای داد.

وی ساده زیستی را یکی از ویژگی‌های شهید رجایی خواند و گفت: یکی از چیزهایی که در نظام دینی و اسلامی، مردم را از مسئولین دور می‌کند اشرافی گری است که شهیدان رجایی و باهنر از آن دو ربودند.

حجت‌الاسلام حسنی بابیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر، انقلاب و ارزش‌های آن را باور داشتند افزود: شهیدان رجایی و باهنر یک مبارز به‌تمام‌معنا و واقعی بودند که بیش از 20 سال در کنار هم بودند.

امام‌جمعه موقت میبد صلابت و استقامت را از دیگر ویژگی‌های شهدای دولت خواند و گفت: ولایت مداری در زندگی این دو شهید موج می‌زند و آن‌ها سعی داشتند که ولایت مداری و ارزش‌های الهی در جامعه پیاده شود.

لازم به ذکر است قرائت زیارت عاشورا، نوحه‌سرایی و مداحی از دیگر برنامه‌های این مراسم است.


آدرس کوتاه :