باحضور فرماندار میبد؛

مدیر جدید جهاد کشاورزی میبد معرفی شد


در مراسمی با حضور فرماندار میبد، ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان یزد و جمعی از مسئولین، از زحمات صدرالدین صدری قدردانی و صدر پور کوثری به‌عنوان مدیر اداره جدید جهاد کشاورزی میبد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ فرماندار میبد در این مراسم با تبریک ماه مبارک رمضان و بهره‌گیری از فرصت‌های ماه خدا و قدردانی از تلاش‌های مهندس صدری، پویایی و رونق کشاورزی را مرهون توجه و حمایت دولت از بخش کشاورزی دانست.

حسین فلاح تصریح کرد: برای رونق و پویایی بخش کشاورزی در مناطق روستایی نیاز به هزینه و اعتبارات است که دولت و مسئولین باید در این راستا به دهیاری‌ها و کشاورزی‌ها توجه بیشتری بکند.

وی بابیان اینکه توجه به کشاورزی و حفظ فضای سبز و باغات، رشد و توسعه و آبادانی شهر را به همراه دارد گفت: به حمدالله علیرغم کویری استان و آب‌وهوای گرم و خشک و کمبود آب، کشاورزان شهرستان میبد در تولید انواع محصولات کشاورزی با سخت‌کوشی خود روند مطلوبی را طی کرده‌اند به‌طوری‌که در محصولاتی باغی چون انار و پسته و دامی چون پرورش بلدرچین جز شهرستان‌های مطرح استان محسوب می‌شوند.

ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان یزد هم با اشاره به سرمایه‌گذاری در حوزه دام‌پروری در شهرستان میبد گفت: امروز بیش از 70 درصد تولید بلدرچین در شهرستان میبد تولید می‌شود.

سجادی پور بابیان اینکه حفظ کشاورزی و دام‌پروری در استان یزد و شهرستان میبد برای بقای حیات یک امر ضروری است افزود: بخش عمده‌ای از ارتفاعات استان یزد مثل نواحی شیرکوه باغ‌های زیادی دارد که بعضی از غفلت‌ها باعث خشک شدن آن‌ها شده است.

وی ادامه حیات وزندگی در استان یزد و شهرستان میبد را در گروه حفظ باغات و کشاورزی دانست و گفت: تولید بیش از 20 درصد محصولات کشاورزی و 8 درصد فراورده‌های دامی در شهرستان میبد در این شرایط قابل‌تقدیر است و باید برای حفظ زندگی در این مناطق به این امر بیش از گذشته توجه شود.

ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کمبود آب را یکی از معضلات مهم استان عنوان کرد و گفت: برای حفظ منابع آبی باید استفاده از آب در کشاورزی را از شیوه سنتی به شیوه نوین آبیاری قطره‌ای‌ و مکانیزه تبدیل کرد.

سجادی پور بابیان اینکه امروز باید به دنبال مشاغل خانگی و تولیدات دامی و پرورش انواع دام در این شهرستان باشیم گفت: البته باید شرایط فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی در این شهرستان را فراهم کرد.

وی با اشاره به صدور بیش از 180 تن تولیدات دامی به استان‌های هم‌جوار گفت: باید با رفع برخی نارسایی‌ها به دنبال اگر حرفه‌ای‌تر و مکانیزه‌تر کردن بخش کشاورزی خود باشیم.


آدرس کوتاه :