فرماندارمیبد:

متولیان سلامت باید سلامت جامعه را تضمین کنند


فرماندارمیبد در جلسه شورای سلامت این شهرستان با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان، مرکز بهداشت و اعضای این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد؛ مقوله بهداشت و سلامت را مهم‌ترین مقوله اجتماعی خواند.

به گرازش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح بابیان اینکه متولیان سلامت وظیفه‌دارند سلامت بهداشتی و درمانی جامعه را تضمین کنند گفت: سلامت جامعه در گروه طرح‌ها و برنامه‌های نهادهای بهداشتی و درمانی است و برای تضمین سلامت جامعه این دستگاه‌ها نباید حدومرزی را بشناسند.

وی آلایندگی‌های زیست‌محیطی، بیماری‌های خاص، بهداشت در کشتارگاه‌ها، مدیریت پسماندها و فاضلاب کشتارگاه را از مهم‌ترین معضلات شهرستان میبد در حوزه بهداشت و سلامت برشمرد و افزود: برای حل هر یک از این مشکلات نیازمند همدلی و هم‌افزایی مسئولین است.

فرماندارمیبد در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بیمارستان این شهرستان در حوزه‌های مختلف بر ارائه خدمات مناسب و مطلوب به مردم تأکید کرد و گفت: گاها شنیده می‌شود خدمات مناسبی در بخش زنان و زایمان برای مردم ارائه نمی‌شود اما باید تمام ظرفیت بیمارستان را در ارائه خدمات مناسب به مردم بسیج کرد.

در این جلسه که مهم‌ترین دستور کاری بررسی مسائل کشتارگاه سنتی و فاضلاب و همچنین، معرفی رابطین ادارات به شبکه بهداشت و فعال شدن دبیرخانه این شورا بود؛ رئیس شبکه بهداشت و درمان میبد از اتمام بهسازی کشتارگاه سنتی میبد ظرف 3 ماه آینده خبر داد و گفت: شهرداری شرایط بهداشتی این کشتارگاه را که در حال حاضر تعطیل‌شده است برعهده‌گرفته است.

دکتر جواد سهیلی افزود: فاضلاب این کشتارگاه هم که به‌طور بالقوه می‌تواند به آب‌های زیرزمینی آسیب بزند در گام بعدی به سیستم استاندارد و به‌روز مجهز می‌شود.

تلاش همه‌جانبه در تحقق منویات رهبری در خصوص افزایش رشد جمعیت ترویج فرهنگ ازدواج آسان و پایدار، کاهش فاصله زمانی بین فرزندان از دیگر بحث‌های این جلسه بود.


آدرس کوتاه :