فرماندارمیبد:

متأسفانه از خود مراقبتی غافل هستیم


فرماندارمیبد در جلسه شورای سلامت میبد با حضور امام‌جمعه و اعضای این شورا برگزار شد گفت: بحث خود مراقبتی بحثی است که متأسفانه از آن غافل هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام‌شده در حوزه بهداشت و درمان و اجرای طرح سلامت درمیبد گفت: برای تحقق اهداف سلامت در شهرستان باید از ادارات و ارگان‌ها شروع شود چراکه با پیشگیری از برخی از بیماری‌ها، هزینه‌ها در این بخش هم مدیریت می‌شود.

حسین فلاح با اشاره به سیاست‌های بهداشت و درمان گفت: خوشبختانه دولت هم با اجرای طرح تحول، گام‌های مؤثری را در مقوله سلامت در جامعه برداشته است که فرصتی برای افزایش شاخص‌های سلامت فراهم است.

فلاح به موضوع بهداشت روان هم پرداخت و گفت: موضوع روانشناسی که شاید در دهه گذشته موردتوجه نبود امروز با مشارکت گروه‌های مردم‌نهاد، انجمن‌ها و مؤسسات و آموزش‌وپرورش و بهزیستی در شهرستان میبد جایگاه خوبی پیداکرده است و می‌توان با کمک حوزه و روحانیت این شاخص را هم درمیبد تقویت کرد و میبد را به‌عنوان یک الگو در این زمینه معرفی کرد.

وی ورزش همگانی را در کاهش انواع بیماری‌های قلبی و عروقی و دیابت مهم دانست و بابیان اینکه متأسفانه اعتبارات در این زمینه کم است افزود: ایجاد انگیزه و شورونشاط از سوی دستگاه‌های فرهنگی و ورزش همگانی مقوله‌ای‌ است که باید در اولویت دستگاه‌های فرهنگی قرار بگیرد.

فرماندارمیبد گسترش استفاده از قلیان در اماکن عمومی ازجمله پارک‌ها اظهار تأسف کرد و گفت: متأسفانه پارک‌های ما محلی برای پاتوق قلیان تبدیل‌شده است که سلامت خانواده‌ها و نسل نوجوان و جوان ما را به‌عنوان یک آسیب اجتماعی تهدید می‌کند.

در این جلسه دکتر سهیلی رئیس شبکه بهداشت و درمان و دکتر آقایی رئیس بیمارستان امام جعفر صادق (ع) هم گزارشی از فعالیت‌های حوزه بهداشت و درمان و استقرار بیمارستان صحرایی در منطقه ندوشن ارائه کردند.


آدرس کوتاه :