حضرت آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای اداری شهرستان:

ما خواستار تامین عدالت حوزه‌های انتخابي استان هستیم


حضرت آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای اداری شهرستان خواستار تامین عدالت حوزه‌های انتخابي استان شد و تاکید کرد: میبد و اردکان که از شهرهای پرجمعیت استان هستند، می‌توانند نماینده مستقلی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حضرت آیت‌الله اعرافی عضو شورای عالی انقلاب جلسه شورای اداری شهرستان، ضمن خیرمقدم و تشکر از دست‌اندرکاران امور در انجام فعالیت‌ها و نیز تبریک انتصاب‌های جدیدی که در سطح شهرستان و استان صورت گرفته است، ماه رمضان را بهار عبادت، دعا و مناجات و قرآن خواند و بیان کرد: این ماه همچنین آن‌طور که گفته‌شده است بهار فقیران و نیازمندان و نیز بهار اجتماعی هم هست و درواقع دو بهار عبادی، معنوی و اجتماعی در قالب مکتب رمضان به هم گره‌خورده است.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور افزود: این پیوند نشان‌دهنده نگاه الهی و متعالی عبادی و اسلامی است که در آن خدا و خلق به هم گره‌خورده‌اند و درواقع خدمت به خلق، خدمت به خداست و عبادت خداوند پیوسته با خدمت به مردم همراه است.

حضرت آیت‌الله اعرافی خاطرنشان نمود: رسول خدا به‌شدت در این ماه مبارک عزلت و گوشه‌گیری در برابر خالی کردن شانه از مسئولیت‌های اجتماعی مقابله و برخورد می‌نموده است و به‌طور یقین در نگاه متعالی و بلند ایشان گوشه‌نشینی و عزلت ولو به نام عبادات و راز و نیاز مقبول نبود.

امام‌جمعه میبد با اشاره به این‌که در این ماه مبارک دو پیام و بهار معنوی و عبادی و نیز اجتماعی در اوج به هم پیوند خورده است، گفت: روزی همه این نعمت‌هایی که در دست ماست، از ما گرفته خواهد شد، دوره مسئولیت، جوانی و سلامت ما مشمول قانون انقضای عالم و تمام‌شدنی است، آنچه باقی می‌ماند روح به‌دست‌آمده از سرمایه‌هایی چون نشاط، جوانی، سلامت، عمر، سرمایه و نعمت مسئولیت که چون فرصتی بزرگی در اختیار ماست و نیز نیت، انگیزه و دست آورد خدمت ما به خلق است که باروح و جان ما عجین شده است،

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان نمود: کسی که درراه خدمت به خلق تلاش می‌کند و وسیله آسایش مردم را فراهم می‌کند، باید بداند، اتحاد عمل و عامل یک قانون است، دست آورد بیرونی جدا از آن است، درگیر شدن فرد با گره‌گشایی از کار مردم و تأمین سلامت، رفاه و آسایش مردم روحی دارد که باجان او عجین می‌شود.

وی افزود: حقیقت عمل شما و ما، جان ما و شمارا یا به انحطاط کشانده یا به اوج سعادت و شکوفایی می‌رساند، ملک عمل شما، خدمتی است که درراه خدمت به خلق انجام داده‌اید و این عمل ملکوتی دارد که جزء جان شماست و در پیشگاه خدا تجلی پیدا می‌کند.

رئیس حوزه‌های علمیه کشور تصریح نمود: اگر این نگاه انسانی، الهی، اسلامی، اجتماعی و عمیق را در کار خود داشته باشیم، حتماً در زندگی و مسئولیت ما هم تجلی پیدا می‌کند و در پیشگاه خدا مصون و محفوظ خواهیم بود، در مقابل کسی که خدمتی را از ما می‌خواهد، تواضع می‌نماییم، چون به‌واسطه وجود او این فرصت رسیدن به کمال و سعادت برای ما فراهم خواهد شد و با آمدن این روح و نگاه آسیب‌های اداری رخت برمی‌بندد و نیز انسان‌ها را به سعادت دنیا و آخرت می‌رساند.

حضرت آیت‌الله اعرافی در ادامه از مسئولان ادارات خواست به محورهایی که در نشست‌های شورای اداری گذشته و در این نشست مطرح‌شده، و به‌طور خاص 30 الی 40 عنوان است، توجه و عنایت ویژه داشته باشند تا در پایان سال بتوانند، کارنامه درخشانی از خود ارائه دهند.

وی افزود: تقاضای ما از مسئولین این است که نگاه راهبردی، آینده‌نگر، فنی و کارشناسی را در کارهای خود تقویت نمایند و فراتر از فعالیت‌های روزمره، اقدامات بزرگ و اساسی را در کارهایشان موردتوجه و عنایت قرار دهند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر تشکیل هیئت اندیشه‌ورز و اتاق فکر در جهت هدف‌گیری کارهای بلندمدت و با افق دورتر، اجرای عدالت حوزه انتخاباتی در استان را نظر قاطع خود اعلام نمود و افزود: پنج شش شهر جنوب استان چون بافق، خاتم، تفت، مهریز و...لازم است در ارتباط با دیگر شهرهایی که جمعیت بیشتری دارند، موردتوجه جدی و بیشتری قرار گیرند و باهدف جلوگیری از ضایع شدن حقشان در یک رقابت انتخاباتی امیدوارکننده قرار بگیرند.

وی بابیان اینکه ما با استقلال اردکان مخالفتی نداریم، عنوان نمود: میبد و اردکان که از شهرهای پرجمعیت استان هستند، می‌توانند نماینده مستقلی داشته باشند.

امام‌جمعه میبد در ارتباط با مسئله آب از انجام پیگیری پروژه‌های مرتبط با آب در استان تشکر نمود و خواهان آن شد که در توزیع آب و نیز محیط‌زیست، عدالت اجتماعی رعایت شود که این نگاه عادلانه وحدت و انسجام استانی را در پی خواهد داشت.

وی تصریح نمود: ما لازم است تمام تلاش خود را در فضایی سالم در کنار هم برای پیشرفت استان در مجموعه نظام داشته باشیم.

حضرت آیت‌الله اعرافی افزود: در حوزه صنایع نیز نیاز به حمایت و سرمایه در گردش بیشتری است که لازم موردعنایت و حمایت ویژه‌ای قرار گیرد که به دنبال علی‌رغم تنگناها و مشکلات با یک مقدار توجه، می‌توان زمینه اشتغال بیشتری نیز فراهم نمود.

وی با عنوان اینکه، میراث فرهنگی یک بحث کلی، کشوری و استانی خواند که باید موردتوجه و عنایت خاص قرار گیرد، و نیز با ذکر این نکته که، شهر ما یک شهر غنی از تاریخ میراثی است، بیان کرد: ما واقعاً درزمینهٔ مبلمان شهری ضعف و مشکلات قابل‌توجهی داریم که باید به همت مسئولین کاهش پیدا کند.

حضرت آیت‌الله اعرافی با اشاره به مسائل و مشکلات دهیاری‌ها، بخش‌ها و به‌خصوص منطقه ندوشن، از مسئولین خواست توجه به این نقاط را در اولویت کارهایشان قرار دهند.

وی همچنین ضمن تشکر از کسانی که درزمینهٔ آسیب‌های اجتماعی فعال هستند، لزوم توجه به کاهش آسیب‌های اجتماعی را نیز با مشارکت و اهتمام همه یادآور شد و خواهان فراهم آوردن زمینه‌ای برای رفاه و نشاط مردم شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به زمینه‌سازی برای توسعه مشارکت خیرین در انجام امور توصیه نمود.

امام‌جمعه میبد در فراز پایانی سخن خود با اشاره به پیمان‌شکنی بزرگ آمریکا و بابیان اینکه امروز تمام دنیا با برخورد صادقانه و بزرگوارانه ملت ایران با این پیمان‌شکنی بزرگ آشنا شد، افزود: راه آینده ما، راه مقاومت، ایستادگی و نیز برخورد عاقلانه با امور است و اینکه تلاش نماییم پایه‌های اقتصاد خود را بر پایه بنیان‌های درون‌زا استوار نماییم و این دست ما و شما مسئولین است که با عمل دلسوزانه خود، جامعه را با ترغیب و تشویق به این جهت سوق دهیم، شهر و استان ما ظرفیت اقتصادی بالایی دارد که می‌تواند نه‌تنها خود هیچ‌گونه مشکل اقتصادی نداشته باشد، بلکه مشکلات اقتصادی استان‌های دیگر را نیز رفع نماید و با قاطعیت می‌توان گفت که ظرفیت بالایی در شهر و استان خود برای برداشتن گام‌های بلند داریم.
آدرس کوتاه :