رجائي فرماندار ميبد:

ما به خاطر امنيت پايدار در كشورمان احساس غرور مي كنيم


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : رجائي فرماندار ميبد ضمن گراميداشت هفته ناجا و پيوند عرشيايي فاطمه صديقه (س) و حضرت علي (ع) حلول ماه ذي الحجه را تبريك و تهنيت گفتند . فرماندار ميبد با اشاره به زحمات نيروهاي مسلح بويژه ناجا افزود : زحمات شما عزيزان قابل وصف نيست و مسلما شما اجر اخروي خواهيد داشت .
رجائي فرماندار ميبد:


وي با اشاره به آمار و ارقام ارائه شده از طرف فرماندهي نيروي انتظامي گفت : آمار ارائه شده نشانگر تلاشهاي وافر و گسترده متنوع و متعدد شما در راستاي رسالت خطير شماست . نيروي انتظامي وظايف فراواني بر عهدش گذاشته شده و به نوعي در همه حوزه ها حضور فعال بايد داشته باشد .
وي ادامه داد با توجه به كشفيات به دست آمده اين موضوع نشانگر اين است دشمن با جديت تمام جامعه و نظام را هدف قرار گرفته . دشمن براي نا امني كشور ما از هيچ كوششي اعم از به كارگيري نيروهاي وهابي سلفي ،  قاچاق وسيع مواد مخدر و اتباع بيگانه براي جاسوسي فرو گذار نمي كند . علي رغم اين همه هجمه ، ما به بركت تلاش نيروهاي مسلح در كشورمان از امنيت بسيار بالايي برخورداريم و بر اين امنيت پايدار احساس غرور مي كنيم .  
وي تصريح كرد : با توجه به شعار هفته ناجا بايد توجه داشت مبناي كار ما بايد قانون باشد . اگر بر اساس قوانين جلو نرويم مديريت ما مديريت سلايق مي شود كه اين مديريت ماقبل تاريخي است و جوابگو نخواهد بود . نيروي انتظامي مي بايست با اقتدار و عزت و در عين حال همراه با اخلاق مداري  و مردم داري ، صميميت ، عطوفت و مهرباني با مردم برخورد نمايد .
وي تأكيد نمود : در مقابل خطا كاران بايد با جديت تمام برخورد داشته باشيم به نحوي كه آنها احساس آرامش نكنند و با حضور نيروي نظامي لرزه به اندامشان بيفتد وهر چه اقتدار بيشتر باشد امنيت و آسايش مردم بيشتر تضمين مي شود . اما مردم عادي بايد با ديدن نيروي پليس احساس آرامش نمايند كه اغلب تا كنون اينگونه بوده .
بايد آموزشهاي تخصصي را فرا بگيرم و خود را در مقابل خدعه و نيرنگهاي سارقين و قاچاقچيان مواد مخدر آماده تر سازيم چرا كه شگردهاي آنها هر روز بيشتر مي شود . آموزش هاي عقيدتي مهمترين پشتوانه حفظ سلامت روح و جسم ماست بايد به آن توجه ويژه داشت .
  در اين جلسه همچنين حجت الاسلام طاهر نژاد رئيس عقيدتي سياسي نيروي انتطامي ميبد  با اشاره به هفته ناجا بيان داشت : براستي كه هفته ناجا از براي سه اصل مسلم برگزار مي گردد اولين اصل ارائه گزارش به مردم و مسئولان است اصل دوم اينكه براي مردم خوب ديارمان آموزش داشته باشيم و سوم اينكه ما بتوانيم از پرسنل زحمت كش نيروي انتظامي و بويژه خانواده هاي آنها تقدير و تشكر نمائيم .
محمدي فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان ميبد نيز با تبريك هفته ناجا و سالروز پيوند زهراي اطهر و حضرت علي (ع) گفت : با توجه به زحمات كشيده شده از طرف همكاران ما در نيروي انتظامي ميبد طي سال گذشته خوشبختانه شاهد كاهش 2% سرقت و افزايش 7% كشف بوديم .
در سرقت از منازل 40% كاهش را داشتيم و در كشف به وقوع هم ما 24 % افزايش داشتيم بنابر اين علاوه بر كاهش سرقت در كشف آن افزايش خوبي داشته ايم . در سرقت از مغازه 70 % كاهش داشتيم و 47 %  افزايش كشف  به وقوع داشته ايم . تنها در خصوص سرقت از اماكن خصوصي افزايش 182% داشته ايم كه بخش عمده آن مربوط به منازل نيمه ساز بوده است كه اخيرا سارق به دام افتاده توسط پليس آگاهي شهرستان ميبد به 33 مورد از اين سرقتها اعتراف نموده است . در خصوص اماكن دولتي 170% كاهش وقوع جرم داشته ايم و 100%  افزايش كشفيات .
در خصوص مواد مخدر ترياك  208 %  هروئين 7 % افزايش كشف داشته ايم . در خصوص جرائم اخلاقي خوشبختانه كاهش خوبي داشته ايم .
در خصوص كالاقاچاق كاهش چشمگيري داشته ايم ، در زمينه تصادفات داخل شهري متأسفانه 100% افزايش داشته ايم كه جاي تأمل دارد . در زمينه تصادفات خارج شهر خوشبختانه 27% كاهش داشتيم .  
24633مورد تماس با پليس 110 داشته ايم كه نسبت به سال گذشته افزايش داشته ايم .
آدرس کوتاه :