مانور پدافند غیرعامل در مدرسه قیام میبد برگزار شد


مانور پدافند غیرعامل با حضور معاون فرماندارمیبد، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، مدیر آموزش‌وپرورش و جمعی از مسئولین در آموزشگاه قیام شهرک فجر بیده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دانش آموزان آموزشگاه با شنیدن آژیر خطر حمله هوایی از کلاس‌های درس خارج و آموزش‌هایی که درزمینهٔ پناه گیری در محل امن و پناه گاه فراگرفته بودند به‌صورت عملی در این مانور به نمایش گذاشتند.

نیروهای نظامی و انتظامی، اورژانس‌های امداد و نجات و آتش‌نشانی هم در این مانور سرعت عمل و آمادگی خود را در امدادرسانی و تأمین امنیت و خاموش کردن صحنه‌های فرضی نشان دادند.

معاون فرماندارمیبد در حاشیه مانور پدافند غیرعامل بابیان اینکه پدافند غیرعامل یکی از شاخص‌های مقابله با انواع حوادث و کاهش خسارت‌های مالی و جانی است افزود: حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و یا جنگ و حملات هوایی در هرزمانی ممکن است اتفاق بیافتد.

سید محسن فلاح گفت: بنابراین یکی از رسالت‌های بسیج دانش‌آموزی برگزاری دوره‌های آموزشی و آشنا کردن دانش آموزان با انواع حوادث است تا در صورت بروز این حوادث بتوانند جان خود و دیگران را نجات دهند و از مهلکه خطر رهایی یابند.

فلاح با تأکید برافزایش توان آمادگی مقابله با انواع حوادث گفت: هر چه این مانورها در مدارس مستمر برگزار شود دانش آموزان بهتر می‌توانند در هنگام حوادث با مشکلات مواجه شوند.

وی با قدردانی از نیروهای نظامی و انتظامی، آموزش‌وپرورش، مدیر و معاون مدرسه قیام و بسیج دانش‌آموزی در برگزاری این مراسم گفت: قطعاً برگزاری این مانورها، دانش آموزان را در برابر حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله، جنگ و حملات هوایی و سایر زمینه‌ها بیمه می‌کند.
آدرس کوتاه :