مانور سراسری زلزله در شهرستان میبد برگزار می‌شود


نشست هماهنگی مانور زلزله با حضور معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار و جمعی از مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، نشست هماهنگی مانور زلزله با حضور "فرزین خادمی" معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری، "محمد اسماعیلی" بخشدار بفروئیه و جمعی از مسئولین برگزار شد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندارمیبد در این نشست گفت: با عنایت به اینکه، بیستمین مانور سرا سری زلزله با شعار مدرسه ایمن و جامعه تاب آور دریکی از مدارس شهرستان میبد برگزار می‌شود، باید مدرسه‌ای با فضای مناسب جهت اجرای این مانور انتخاب نمود.

فرزین خادمی آموزش دادن به دانش آموزان قبل از اجرای مانور را یادآور شد و افزود: لازم است، بدون ایجاد شرایط بحران‌زا، به صورتی مردم را از اجرای این مانور آگاه نمود.

در ادامه نیز چگونگی برگزاری مانور نیز موردبررسی قرار گرفت و به لزوم اطلاع‌رسانی و پوشش خبری این مانور جهت افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به چگونه عمل کردن در شرایط بحرانی زلزله اشاره شد.

همچنین اقدامات انجام‌شده نظیر آموزش بچه‌ها در مهدکودک‌ها در جهت ایجاد ذهنیت در کودکان نسبت به زلزله و چگونگی اطفای حریق، بازدید در مدارس جهت انتخاب مدرسه اجرای مانور برشمرده شد.

بیستمین مانور سرا سری زلزله با شعار مدرسه ایمن و جامعه تاب آور در کلیه مدارس میبد برگزار خواهد شد و در مدرسه  یاسایی بیده روز 4 شنبه 7 آذرماه سال جاری به‌صورت نمادین با حضور مسئولین، مدیران و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اجرا خواهد گردید.


آدرس کوتاه :