همزمان با هشتم آذر؛

مانور زلزله در مدارس شهرستان میبد برگزار شد

همزمان با سراسر کشور، مانور زلزله با حضور فرماندار، کارشناس ناظر شهرستان‌های اداره کل مدیریت بحران استان و جمعی از مسئولین در مدرسه شاهد امام جعفر صادق (ع) شهرستان میبد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این مانور که زمین به‌صورت مجازی لرزید! دانش آموزان که آموزش‌های لازم را درباره زلزله فراگرفته بودند با حفظ خونسردی، درجای امن وزیر میز و صندلی و کنار دیوار پناه گرفتند و آن‌هایی هم که دچار سردرگمی شده بودند مصدوم شدند.

فرماندارمیبد در حاشیه این مانور گفت: باید همیشه آمادگی داشته باشیم که در شرایط سخت و وقوع زلزله بتوانیم تصمیمات خوب بگیریم و اقدامات خوب انجام دهیم.

حسین فلاح بابیان اینکه کشور ما روی کمربند زلزله‌خیز قرار دارد افزود: لازم است دانش آموزان آموزش‌های لازم را درزمینهٔ رهایی از زلزله فرابگیرند.

فلاح از عملکرد دانش آموزان در به نمایش گذاشتن توان خود در مانور زلزله قدردانی کرد و گفت: امیدواریم هیچ‌وقت زلزله اتفاق نیفتد اما در صورت رخ داد حوادث طبیعی باید همیشه آماده‌باشیم.

کارشناس ناظر شهرستان‌های اداره کل مدیریت بحران استان هم در حاشیه این مانور گفت: بهترین راهکار برای مقابله با خطرات زلزله آموزش و یادگیری است.

قاسم صادقیان افزود: استان یزد جز استان‌های زلزله‌خیز است و در طول سال، بارها شاهد زلزله در شهرستان‌های بها باد و ابرکوه هستیم هرچند این زلزله‌ها کمتر از 3 ریشتر اتفاق می‌افتد اما باید تمهیدات لازم را برای این حادثه طبیعی در استان داشته باشیم.

صادقیان گفت: سال گذشته طرح آموزشی را در استان درباره مقابله با زلزله پیاده کردیم که این طرح جزء طرح‌های پایلوت کشوری بود و مشارکت مردم در این طرح فوق‌العاده خوب بود.