مشاور وزیر کشور در امور بانوان:

لازمه تبدیل هنر دست به صنایع‌دستی افزایش تولید و برآیند اقتصادی است


مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده در سفر کوتاه خود به شهرستان میبد از نارین قلعه، یخچال خشتی، چاپارخانه و مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، خانم دکتر فهیمه فرهمند پور در ادامه از کارگاه کار بافی این شهرستان هم بازدید و با فعالیت‌های بانوان درزمینهٔ صنایع‌دستی آشنا شد.

فرهمند پور در حاشیه این سفر با اشاره به ظرفیت‌های صنایع‌دستی، میراث فرهنگی و گردشگری میبد گفت: حقیقت این است که در جلب و جذب گردشگر داخلی و خارجی در این شهرستان جای کار بیشتری دارد.

مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده بابیان اینکه خوشبختانه در موضوع گردشگری و صنایع‌دستی معمولاً بانوان حضور پررنگ‌تری دارند افزود: ما قدر داشته‌های خودمان را در حوزه صنایع‌دستی کم می‌شماریم درحالی‌که در بسیاری از کشورها یک قطعه کوچک حاصل هنر دست‌زنان و مردان بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این‌قدر اطرافمان را اشیا و کالاهای ارزشمند گرفته که کم قدرش را می‌دانیم تصریح کرد: اما یادمان باشد که هنر دست وقتی می‌تواند صنایع‌دستی تلقی شود که به تولید انبوه برسد و امکان تجارت و برآیند اقتصادی داشته باشد.

دکتر فرهمند پور اظهار داشت: بیش از اینکه صنعت دست داشته باشیم هنر دست داریم و لازمه تبدیل هنر دست به صنایع‌دستی این است که تولید افزایش پیدا کند و بازاریابی و جریان برآیند اقتصادی و تجارت سودآور شکل بگیرد.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده با اشاره به 10 مصوبه در حوزه اقتصاد مقاومتی وزنان در وزارت کشور در سال 95 گفت: این مصوبات با امضای وزیر کشور به 31 استان کشور ابلاغ‌شده است.

وی حمایت از فعالیت بانوان در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری را از موارد این مصوبات خواند و گفت: از هر سرفصل وام و تسهیلاتی که به استان‌ها اختصاص می‌یابد بانوان سهم دارند و حمایت از تولیدکنندگان خرد و متوسط از اولویت دولت است و اگر به این مصوبات عمل شود در حوزه صنایع‌دستی شاهد اتفاقات بهتر و شکوفایی بیشتر این ظرفیت‌ها خواهیم بود.


آدرس کوتاه :