خطيب جمعه ميبد :

كساني كه الگوي جامعه هستند بايد خودشان را در سطح متعادل از زندگي قرار دهند


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : ( به نقل از ميبد آدينه ) حجت الاسلام حسين نبي پور در خطبه هاي نمازجمعه شهرستان ميبد با اشاره به بيانات اخير رهبر معظم انقلاب در جمع سه قوه مقننه ، ‌مجريه و قضائيه گفت : اگر مي خواهيم فرمايشات مقام معظم رهبري در راستاي اقتصاد مقاومتي را تحقق ببخشيم بايد با پرهيز از اشرافي گري ،‌چشم هم چشمي و رقابت هاي بي جا به سمت روحيه اقتصادي حركت كنيم .
خطيب جمعه ميبد :


امام جمعه موقت ميبد با بيان اينكه امروز دشمنان اسلام از راه محاصره اقتصادي گلوي ما را مي فشارند تصريح كرد : ملت ما خودش را براي رويارويي با هرگونه تهديد و تحريم هاي اقتصادي دشمنان آماده كرده است.
خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه كساني كه اگلوي جامعه هستند بايد خودشان را در سطح متعادل از زندگي قرار دهند تصريح كرد : دولت مردان و مسئولين نظام بايد در هر رده اي از اين نظام مقدس اسلامي مشغول خدمت اند از روحيه تجمل گرايي و اشرافي گري دوري كنند و روحيه جمعي و اقتصادي را در مردم تقويت كنند .
وي با اشاره به دستاوردهاي انقلاب اسلامي در طول سه دهه انقلاب خاطرنشان كرد : اگر خودمان را با شرايط روز وفق ندهيم هرآنچه را كه در طول 35 سال بدست آورده ايم از دست خواهيم داد.
حجت الاسلام نبي پور در ادامه با اشاره به سازش امريكا و قدرت هاي سلطه گر غرب با ملت ايران گفت : اگر كساني در پيكره نظام و در قواي سه گانه فكر مي كنند امريكا و قدرت هاي سلطه گر غرب روزي با ما سازش خواهند كرد سخت در اشتباه اند و هرگز دست از عداوتشان برنخواهند داشت .
امام جمعه موقت ميبد ، شعار استقلال آزادي جمهوري اسلامي را عدم وابستگي به غرب و شرق ،‌ رهايي از قيد و بند و اسارت بيگانگان و قيام الهي خواند و افزود : قيام ملت بزرگ ايران به رهبري امام راحل قيام كارگري و فئوداليسم نبود بلكه قيام الهي بود .
خطيب جمعه موقت ميبد در بخش ديگر از سخنان خود با اشاربه به فشارهاي اقتصادي دشمنان در زمان پيامبر و تحمل سختي هاي زياد در شعب ابي طالب گفت : حصر اقتصادي و حمله نظامي در طول تاريخ در دستور كار دشمنان بوده ، بنابراين نبايد نسبت به اقتصادمان بي توجه باشيم .
وي با تحليل واژه اقتصاد و بيان مفهوم اسراف و تبذير گفت : ملت ما بايد با پرهيز از اسراف و تبذير و دوري از رفاه طلبي ، روحيه جمعي و اقتصادي خود را در برابر حربه هاي اقتصادي دشمنان تقويت كنند.
حجت الاسلام نبي پور در خطبه عبادي هم با بيان ويژگي هاي وجودي انسان گفت : آنچه كه انسان را از همه موجودات عالم ممتاز كرده است روح معنوي و الهي انسان است .
امام جمعه موقت ميبد با اشاره به ابعاد مادي و طبيعي و الهي انسان گفت : بشر معجوني از روحي است كه خداوند در پيكر او دميده است و آنچه كه انسان را در مسير فطرت الهي سوق ميدهد و او را به اوج و صعود مي رساند حركت الهي بشر است يعني انسان تا زماني كه با خداست حركت او به سمت قله هاي بلند ادامه دارد .
وي ، عزت انسان را در پرتو ايمان به خدا دانست و افزود: انسان بدون ايمان به خدا هرگز به عزت نخواهد رسيد .
حجت الاسلام نبي پور در ادامه با بيان اينكه در عصر بيداري و تكنولوژي و پيشرفت هاي علمي و فيزيكي ملت ايران ، دين و ارزشهاي اخلاقي را اساس حركت خود قرار داد افزود : اين حركت ديني و اخلاقي را دشمنان و استكبار تحمل نمي كند.
خطيب جمعه ميبد به دست آوردن چنين موقعيتي در اين دنياي تاريك امروز را بي نظير خواند و افزود: اين جايگاه كه به بهاي سنگين ايثار و شهادت و از جان گذشتگي به دست آمده است بايد حفظ كرد.
آدرس کوتاه :