دادستان انتظامی قضات کشور:

قوه قضائیه در جهت دفاع از حقوق عامه اغماض نمی‌کند


دادستان انتظامی قضات کشور در جلسه شورای اداری شهرستان میبد گفت: هرکس در هر مقامی باشد تابه‌حال، قوه قضائیه ثابت کرده است که در جهت دفاع از حقوق عامه اغماض نمی‌کند و در آینده هم کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه شورای اداری شهرستان میبد با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمد موحدی آزاد» دادستان انتظامی قضات کشور و مسئولین شهرستان برگزار شد.

دادستان انتظامی قضات کشور در این جلسه تقویت نهاد صلح و سازش، حمایت از تولید داخل و مبارزه قاطع با فساد را از سیاست‌های آیت‌الله رئیسی خواند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین موحدی آزاد گفت: دسترسی آسان مردم به عدالت، رفع اطاله دادرسی، حمایت از تولید و فعالان اقتصادی، مبارزه با فساد در داخل و خارج از دستگاه قضا، افزایش آگاهی‌های حقوقی مردم جزء سیاست‌های مهم آیت‌الله رئیس در دستگاه قضاست.

موحدی آزاد تصریح کرد: در بحث مبارزه با فساد در خارج از قوه قضائیه مصداق بحث‌های اقتصادی است که دادگاه ویژه مبارزه با مفاسد و جرائم اقتصادی باقوت و قدرت به وظایف خود عمل می‌کنند.

وی افزود: هرکس در هر مقامی باشد تابه‌حال، قوه قضائیه ثابت کرده است که در جهت دفاع از حقوق عامه اغماض نمی‌کند و در آینده هم کوتاه نخواهد آمد.

موحدی آزاد بابیان اینکه در سطح کشور بیش از 12 هزار قاضی داریم افزود:99 درصد قضات ما پاک دست و باتقوا و در خدمت مردم هستند اما یک درصد آسیب در بین قضات ما هم برای ما قابل‌تحمل نیست.

دادستان انتظامی قضات کشور خاطرنشان کرد: دستگاه قضا در بحث فرهنگی هم به دنبال اجرای برنامه‌هایی چون هر مسجد یک حقوقدان است که حقوقدان‌های زیادی اعلام آمادگی کردند و این طرح در بسیاری از استان‌ها و شهرهای کشور آماده اجراست.

در ابتدای این جلسه فرماندارمیبد هم ضمن خیرمقدم به بخشی از فعالیت‌ها و مشکلات شهرستان پرداخت.

حسین فلاح افزود: صنعت فولاد یکی از صنایعی است که متأسفانه باوجود فراز و نشیب‌های فراوان، سرمایه‌های مردم در آن بلاتکلیف مانده است و روزنه‌ای برای حل و باز شدن گره این صنعت همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

فلاح همچنین بحث شهرک صنعتی ندوشن و حدود ثبتی بر مبنای ثبت و تابع محدوده و نمایندگی ثبت‌اسناد در ندوشن و راه‌اندازی کلینیک حقوقی درمیبد و طراح هزار چشم بینا برای کمک به خانواده‌ها و همچنین طرح مدیریت مهاجرین و ساماندهی آن‌ها را از دیگر مباحث این شهرستان عنوان کرد.

در این جلسه حجت‌الاسلام حسنی امام‌جمعه موقت میبد و دکتر دهقانی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی هم جداگانه ضمن خیرمقدم به مسائل شهرستان میبد در حوزه‌های مختلف پرداختند.

حضور بر سرمزار مرحوم حجت‌الاسلام‌والمسلمین یحیی زاده نماینده فقید مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و گلزار شهدا، دیدار مردمی و جلسه با قضات و کارکنان دادگستری شهرستان از دیگر برنامه‌های دادستان انتظامی قضات کشور در شهرستان میبد بود.


آدرس کوتاه :