معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد:

قشر جوان در هر جامعه‌ای با تلاش خود رقم زننده پیشرفت و تعالی است


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در نشست ساماندهی امور جوانان، قشر جوان را در هر جامعه‌ای به‌عنوان جمعیت فعال آن، رقم زننده و پیشرفت و تعالی در آن جامعه عنوان نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، هفتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان به ریاست "علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و سایر اعضاء با موضوع اشتغال در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد، در این نشست گفت: بررسی‌های به‌عمل‌آمده، نشان داده است، شهرستان میبد نسبت به شهرهای دیگر استان درزمینهٔ اشتغال جوانان با مشکلات کمتری روبرو است که این موضوع را باید مرهون تلاش مسئولان و نخبگان شهرستان دانست.

علیرضا ابوالحسنی تعامل و همکاری دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی با ادارات کار و سازمان فنی حرفه‌ای را در جهت مدیریت درزمینهٔ تغییر مسیر اشتغال در سطح شهرستان و تشکیل جلساتی در این راستا را ضروری دانست و همچنین امر مشاوره تحصیلی در سوق دادن جوانان به رشته‌های موردنیاز جامعه را مهم شمرد.

محمدرضا زارع بیوکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز طی سخنانی بیان کرد: اشتغال یکی از موضوعات مهم در حوزه جوانان و خانواده است که با حل شدن مسائل و مشکلات آن، بسیاری از تبعات ناشی از بیکاری و آسیب‌های اجتماعی که مرتبط با حوزه اشتغال است، نیز به‌خودی‌خود رفع خواهد شد.

در این نشست گزارشی از آمار بیکاری در شهرستان میبد بیشتر مرتبط با فارغ‌التحصیلان رشته‌های علوم انسانی است که توسط محمدتقی شفیع پور کارشناس اداره کار تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شد.

همچنین مسئولین ادارات مختلف به بیان فعالیت‌های خود در حوزه اشتغال نظیر ایجاد گروه‌های جهادی توسط سپاه پاسداران در راستای شناسایی خانواده‌های محروم، برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه‌های خیاطی، هنرهای دستی، عکاسی، زیلوبافی و نیز پیشنهاد‌هایی مانند به‌کارگیری افراد درزمینهٔ اشتغال با توجه به تخصص آن‌ها، آسیب‌شناسی در حوزه اشتغال و نیز به راه انداختن رشته‌های دانشگاهی صنایع‌دستی مانند زیلوبافی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پرداختند.


آدرس کوتاه :