جوابيه معاون فرماندار ميبد به درج خبر خبرگزاري مهر :

فلاح معاون فرماندار ميبد : صيانت از ميراث فرهنگي و توسعه گردشگري يكي از محورهاي اصلي فعاليت مسئولين ارشد شهرستان است./ مسئولين هيچ نقشي در تخريب آثار ثبتي مجموعه بابك ندارند.


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : فلاح معاون فرماندار ميبد فرافكني و عملكرد غيراخلاقي خبرگزاري مهر در ارائه تيتر و گزارش غيرواقع درج شده را مغرضانه و خلاف واقع دانسته و مورد اعتراض قرارداد.
جوابيه معاون فرماندار ميبد به درج خبر خبرگزاري مهر :


 

مهندس فلاح ميراث فرهنگي و حفاظت از ارزش هاي تاريخي و توسعه گردشگري ميبد را يكي از دغدغه هاي اصلي در فرمانداري دانسته و اخبار مربوط به اين موضوع را در سايت فرمانداري ميبد شاهد اين ادعا دانست .

 

فلاح اظهار داشت : در يك دهه گذشته از حاميان ميراث ميبد بوده ام و سابقه علمي و عملي من نيز مويد اين مطلب است.

 

وي اشاره داشت : پي گيري تأسيس و راه اندازي و مدير گروهي در دانشكده معماري جهت توسعه پژوهش و تيم فني معماري در ميبد، تأليف و چاپ دو كتاب با محتواي تاريخي و شهرسازي ميبد حاصل تحقيقات و كار ميداني و مستند سازي و آماده سازي كتاب سوم با همين محتوي ، مستند سازي و تشكيل پرونده مقدماتي ثبت بيش از 120 اثر تاريخي شهر، 15 مقاله پژوهشي علمي با رتبه برتر علمي با محتوي تاريخ و شهرسازي ميبد ، همكار پژوهشگر و تدوين چند پروژه مطالعاتي در پنج سال همكاري با پايگاه پژوهشي ميبد و ميراث فرهنگي ، مديريت و تعامل سازماني در شهرستان با محوريت ميراث و راه اندازي كميته تخصصي توسعه گردشگري در فرمانداري و ارتقاي 300 درصدي گردشگري شهرستان در سال جاري ، ايجاد تعامل سازماني با ميراث جهت اجراي بيش از 15 پروژه بين سازماني با ميراث شهرستان بخش كوچكي از يك دهه خدمت اين جانب به ميراث فرهنگي بوده كه فراتر از تخصص علمي و سازماني با اعتقاد و علاقه وافر به ميراث ميبد حاصل شده است .  

 

وي در زمينه مجموعه بابك نيز گفت : پيشنهاد ثبت مجموعه بابك از سال 1384 توسط انجمن تاريخي كه خود بنده از اعضاي آن مي باشم  پيشنهاد داده  شد.  اين مجموعه با مساحتي بالغ بر سه هزار متر نيازمند توجه بسيار جدي و ويژه مديران ميراث است كه در سايه كم توجهي آب نبار ، حمام ، بازارچه، سرآب و آسياب و ... آن رو به ويراني بوده و مخروبه شده است. اين در حالي است كه مسجد و بقعه نيز به همت و همراهي متوليان و با نظارت ميراث مرمت شده است.

 

وي در خصوص تخريب اين بخش از مجموعه بيان داشت : خبر تخريب آثار ثبتي كه با سياه نمايي و بزرگ نمايي در سايت خبرگزاري مهر ارائه شده كاملاً مورد اعتراض بوده و هيچ كدام از مسئولين شهر ارتباطي با تخريب بخش ميراثي و ثبتي مجموعه ندارند. علاوه بر اين بخش عمده مجموعه سالم و پابرجاست و با بررسي و بازديد ميداني مشخصات كه سه دهانه از بازارچه و گنبدخانه با مساحت تقريبي كمتر از يكصدمتر از مجموعه سه هزار متري تخريب شده است.

 

معاون فرماندار تصريح كرد : بايد با  تقويت يگان ويژه ميراث فرهنگي ميبد جهت نظارت بيشتر بر حفاظت هفتصد هكتار بافت تاريخي شهرستان ، شاهد  تكرار اين حوادث در شهر تاريخي و ارزشمند ميبد نباشيم و مي بايست با افراد و اشخاصي كه با كوتاهي و قصور امكان جولان در تخريب بافت تاريخي را در روز روشن در شهر فراهم آورده اند برخورد جدي صورت بگيرد .

وي خاطر نشان ساخت فرماندار ميبد نيز هيچ خبر يا مصاحبه اي نداشته اند كه در سايت مربوطه از ايشان نيز نقل قول ارائه شده است و اين گفته ها  خلاف واقع مي باشد و مراجع ذيصلاح در اين مورد نيز بايد پيگير باشند .
آدرس کوتاه :