در بازديد از واحد توليد موزاییک اتوماتيك

فرماندار میبد استقبال از توليدات داخلي باعث رونق اقتصادي و اشتغال پايدار می‌شود


فرماندار میبد با اشاره به وضعيت اقتصادي كشور و شرايط ركود بازار توليدات داخلي بر حمایت از صاحبان صنايع و توليدات داخلي تأکید كرد.

واحد تولید موزاییک اتوماتیک میبد یکی از واحدهای باسابقه در تولید انواع موزاییک در شهرستان میبد است که فعالیت خود را از سال 1373 در تولید موزاییک در اندازه‌های مختلف آغاز کرده است.

این واحد با دو خط تولید و فراهم کردن زمینه اشتغال 60 نفر به‌طور مستقیم روزانه چهارصد هزار مترمربع انواع موزاییک طرح گرانیت و کف‌پوش‌های بتنی را تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.

عمده تولیدات این واحد به کشورهای قطر، عراق و کشورهای آسیای میانه صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ فرماندار میبد در بازدید از این واحد تولیدی با اهداء لوح و قدردانی از مدیرعامل موزاییک اتوماتیک میبد، کیفیت بالای تولید، عدم کمترین مشکل کارگری و حضور در بازارهای خارجی و صادرات را از ویژگی‌های این واحد تولید موزاییک نام برشمرد.

حسین فلاح در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و شرایط رکود بازار تولیدات داخلی بر حمایت از صاحبان صنایع و تولیدات داخلی تأکید کرد.

وی بابیان اینکه برای عبور از تحریم‌های اقتصادی و حمایت از صنایع باید تولید داخلی را به واردات صنایع خارجی ترجیح دهیم افزود: استقبال از تولیدات داخلی منجر به رونق اقتصادی و اشتغال پایدار در کشور می‌شود.

فرماندار میبد گفت: باید ادارات تأمین اجتماعی، اداره کار، تعزیرات، مالیات و بانک‌ها در حوزه وظایف خود مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی را به نحو مطلوب و قانونی حل‌وفصل کنند.

فلاح افزایش کیفیت و تعریف قیمت مناسب تولیدات را از عوامل مهم در رقابت‌های جهانی عنوان کرد و افزود: صاحبان صنایع ما برای حضور در بازارهای بین‌المللی نیاز به مدیریت جامع در راستای استاندارسازی و افزایش کیفیت به‌جای کمیت هستند.

مدیرعامل این واحد تولیدی هم عدم نقدینگی و عدم همکاری برخی از ادارات را از مشکلات این واحد تولیدی برشمرد.

 محمود کریمی واحد تولید موزاییک را جز واحدهای با شرایط سختی کار عنوان کرد و گفت: افزایش ناگهانی مواد اولیه باعث شده است این واحد تولیدی در حال حاضر در شرایط رکود قرار بگیرد.

واحد تولیدموزائیک اتوماتیک میبد با 5 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال حاضر با مشکل نقدینگی مواجه است.


آدرس کوتاه :