به مناسبت هفته مواد مخدر

فرماندار میبد از مغازه‌دارانی که از فروش دخانیات خودداری می‌کنند تجلیل کرد


به مناسبت فرارسیدن هفته مبارزه با مواد مخدر فرماندار میبد با حضور در سطح شهر و بازدید از برخی مغازه‌ها از دو نفر از مغازه‌داران شهرستان میبد که از فروش سیگار و دخانیات خودداری می‌کنند تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ فرماندار میبد بابیان اینکه گرایش بسیاری از جوانان به مواد مخدر از همین سیگار و قلیان شروع می‌شود گفت: برای اینکه نهضتی را در کاهش مصرف سیگار و دخانیات در جامعه به‌ویژه در بین نوجوانان و جوانان شروع کنیم از مغازه‌دارانی که از فروش دخانیات خودداری می‌کنند تجلیل کردیم.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی‌هایی که در شهرستان میبد انجام‌گرفته است بیش از پنج مغازه‌دار که سی سال سابقه کاسبی دارند جلودار حرکت فرهنگ مبارزه با مواد مخدر در میبد هستند.

فرماندار میبد گفت: این پیشگامی نشانگر انصاف و اعتقادشان به جامعه ایمن و سالم است.

اما محمدحسین رحیمدل از بازنشستگان آموزش‌وپرورش که سی سال هست مغازه‌داری می‌کند گفت: دخانیات و سیگار به خاطر ضرری که برای مردم و جامعه دارد هیچ‌وقت به سودش فکر نکردم و تصمیم گرفتم هر کالایی که به مردم ضرر داشته باشد از قفسه مغازه‌ام حذف کنم.

عباسعلی اقبال هم بابیان اینکه همیشه در سر کلاس از ضرر سیگار و دخانیات برای دانش‌آموزانم حرف می‌زدم و این موضوع انشا برای شاگردانم در مدرسه بود حالا با همین نگاه سیگار را منشأ انواع بیماری و اعتیاد و ضرر به جامعه می‌دانم.


آدرس کوتاه :