فرماندار ميبد : براي مبارزه با مواد مخدر بايد از NGO ها كمك گرفت / زمين مجموعه كارگران ميبد به بخش خصوصي داده شود

شناسه : 3305567

فرماندار ميبد : براي مبارزه با مواد مخدر بايد از NGO ها كمك گرفت / زمين مجموعه كارگران ميبد به بخش خصوصي داده شود


فرماندار ميبد : براي مبارزه با مواد مخدر بايد از NGO ها كمك گرفت / زمين مجموعه كارگران ميبد به بخش خصوصي داده شود


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان  ميبد: جلسه مبارزه با مواد مخدر شهرستان ميبد با حضور روستايي رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان ، فلاح فرماندار در محل فرمانداري ميبد برگزار شد .

فرماندار ميبد با توجه به مبارزه طولاني كشور با اين پديده شوم بيان داشت : بايد به صورت جدي همه دستگاههاي دولتي  و اقشار مردم وارد عمل شوند و در جهت كنترل و ريشه كن كردن اين پديده شوم ياريگر هم باشند .

ايشان با تأكيد بر موفق بودن تجربه NGO ها  طي سالهاي قبل  آنرا حركتي مثبت ارزيابي نمودند و خواستار مشاركت گروههاي مردمي در اين خصوص شدند . وي همچنين از مسئولان امر خواستند شرايطي را فراهم نمايند تا در اين زمينه نيروهاي مردمي وارد عرصه مبارزه و پيشگيري شوند .

فرماندار ميبد خواستار استفاده از روشهاي پيشگيري شدند از جمله توسعه ورزشها و برنامه هاي فرهنگي و هنري و پيامها و هشدار به خانواده ها و مردم  در مطبوعات و سايتها و پرداختن به آنها در قالب مقاله  يادآور شد بايد با تشويق افراد گرفتار مواد مخدر به ترك نمودن و افراد رهايي يافته از بند مواد ، جهت گرفتار نشدن مجدد آنها را كمك نمود .

وي با اشاره به برگزاري جشن مبعث در پارك بهاران گفت  : بايد با برنامه هاي شاد به مناسبتهاي مختلف به لحاظ روحي مردم را شاد نمود جشني كه با حضور چند هزار نفري در پارك  بهاران برگزار گرديد كه جا دارد از شهرداري ، شورا و روابط عمومي شهرداري تقدير  و تشكر نمود يك كار خوبي بود كه انجام شد . ما نياز به هردو برنامه شادي آفرين و محزون در جاي خود داريم .

روستايي رئيس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان با تبريك روزجهاني  مبارزه با مواد مخدر گفت : صدا و سيماي در اين زمينه مي تواند نقش بسيار مهمي را ايفاء نمايد . برنامه هاي مختلف از جمله هشدار  به خانواده ها در حفظ سلامت فرزندان خود .

نشست معتادين بهبود يافته ، برنامه هاي متنوع در خصوص پيشگيري از اعتياد ، همكاري و همياري روحانيون و ائمه جمعه مي تواند از جمله راهكارهاي مناسب در امر مبارزه با مواد مخدر دانست .

روستايي گفت :  در نظر داريم با نگاه منطقي با اين مقوله برخورد نمائيم اينكه بگوئيم برخورد نكنيم و يا اينكه از بين ببريم راه منطقي نيست .

 داورپور رئيس شوراي شهر ميبد با اشاره به جلوگيري ورزش از اعتياد و گرايش جوانان به سمت بزهكاري با انتقاد و نگراني از سياست خشكاندن زمين چمن مجموعه ورزشي كارگران گفت : در صورتي كه اداره تعاون كار و رفاه اجتماعي  نميتواند از پس هزينه هاي زمين چمن خود برآيد  شهرداري آمادگي دارد تا در اين خصوص همكاري كامل داشته باشد .

علايي رئيس تعاون كار و رفاه اجتماعي شهرستان در اين خصوص بيان داشت : سياست اداره كل تعاون و رفاه اجتماعي بر اين است كه اين زمين با كاربري ديگري كه هزينه كمتري داشته باشد ادامه حيات دهد .

فلاح فرماندار ميبد ضمن انتقاد از اين نگاه بيان داشت : بايد با نگاه كارشناسي شده به اين امر نگاه كرد و يك اصل از اصول خصوصي سازي نيز همين است و در اينجا كه شورا و شهرداري آماده همكاري و كمك هستند بايد از اين امر بهره برد و يا اينكه بخش خصوصي را در اين ماجرا دخيل نمائيم .


رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.