فرماندارمیبد از یک واحد تولید کاشی و سرامیک بازدید کرد


فرماندارمیبد گفت: شهرستان میبد به‌عنوان قطب تولید کاشی و سرامیک باید علاوه بر تولید به مقوله بومی‌سازی قطعات صنایع کاشی نیز توجه کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد به همراه بخشدارمرکزی، مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری‌ها در بازدید از واحد تولیدی کاشی وسرامیک گفت: شهرستان میبد به‌عنوان قطب تولید کاشی و سرامیک باید علاوه بر تولید به مقوله بومی‌سازی قطعات صنایع کاشی نیز توجه کند.

حسین فلاح افزوداینکه هرچند صنایع با مشکلات عدیده‌ای‌ نظیر دسترسی به قطعات، بازار فروش و صادرات و مشکل نقدینگی و توسعه آن مواجه‌اند، اما این مشکلات نباید صنایع ما را از حضور در عرصه‌های منطقه‌ای‌ و فرا منطقه‌ای‌ بازدارد.

وی با اشاره به توافق اخیر ایران و گروه 1+5 خاطر نشان کرد: با توافقی که کشورمان در هفته اخیر انجام داده است امیدواریم مناسبات دوجانبه خوبی با دنیا برقرار و بسیاری از مشکلات در این راستا رفع شود.

مدیرعامل این واحد تولید کاشی و سرامیک هم ضمن تشکر از توجه فرماندار به صنایع شهرستان گفت: به دلیل شرایط نافرجام صنایع و تحریم‌ها در فرصتی بسیار کوتاه و با خرید قطعات یک واحد اولیه توانستیم با 80 درصد تولید قطعات داخلی کارخانه‌ای را روی پا بیاوریم که امروز زمینه اشتغال 60 نفر را فراهم کند.

مجید ملک‌زاده بابیان اینکه این واحد با 2 خط تولید روزانه 4 هزار و 500 مترمربع انواع کاشی کف تولید می‌کند افزود: این واحد با 60 نیرو از فروردین‌ماه امسال تولید خود را شروع کرده است.

وی با تأکید بر اینکه ما با دست‌خالی اما با استفاده از توان فنی خود این واحد را راه‌اندازی کردیم گفت: این حرکت نماد عینی از اقتصاد مقاومتی است که با تکیه به ایمان و اراده و تخصص خود به سرانجام رساندیم.

فرماندارمیبد در پایان ضمن قدرانی از مدیرعامل و کارکنان این واحد تولیدی درخصوص مشکلات نقدینگی این واحد تولیدی هم قول پی گیری داد.


آدرس کوتاه :