خطيب جمعه ميبد :

عقب نشینی نسنجیده و دست برداشتن از آرمانها در مذاکرات را کاری غلط دانست


به گرازش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در اولین جمعه دهه محرم و سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) در خطبه های وحدت آفرین نماز جمعه این هفته در میبد با قدردانی از حضور همه اقشار جامعه در راهپیمایی سیزده آبان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مذاکرات بین المللی گفت : ما در مقابله با دشمن در جای خود می جنگیم و در جای خود هم مذاکره می کنیم .
خطيب جمعه ميبد :


به نقل میبد آدینه ، امام جمعه میبد ، عقب نشینی نسنجیده و دست برداشتن از آرمانها در مذاکرات را کاری غلط دانست و تصریح کرد : دولت در انجام کلیات مذاکره مورد تایید رهبری قرار گرفته و اگر طرف مقابل حقوقی که طبق کنوانسیونها و مقررات بین المللی برای ما تعریف را شده به رسمیت بشناسند ما هم طبیعتا تا آنجایی که اطمینان پیدا کنند نسبت به سلاح اتمی با آنها همراهی میکنیم .
خطیب جمعه میبد در ادامه بر جدیت در مذاکرات تاکید کرد و افزود: در مذاکرات باید با پشتیبانی ملت ، حکیمانه و دور از هر گونه عقب نشینی و خودباختگی پیش رفت .
 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی كشور خاطرنشان کرد : سیزده آبان نشان داد: که ملت ما پرونده قطور ظلم و ستم امریکا ، استبکار غرب و صهیونیست ها را فراموش نکرده است.

امام جمعه میبد ، انسجام و یکدستی و همراهی با مسئولین را وظیفه مردم دانست و افزود: مسئولین هم باید با حرکت دقیق روی موازین اسلام ، انقلاب و رهبری کشور را از گردنه های دشوار عبور دهند.
خطیب  جمعه میبد با بیان اینکه ما به خاطر مشکلات از عقاید و آرمانهای عاشورا عقب نمی نشینیم تصریح کرد : دشمنان باید بدانند ملت ما تا به حال نشان داده اند که دست از آرمانهای خود در مقابل مشکلات بر نمی دارند.
رئیس جامعه المصطی العالمیه در ادامه با اشاره به شبهه افکنی تکفیری ها در عزاداری به امام حسین (ع) و توسل به اهل بیت گفت : یکی از مظاهر تقوای الهی ، عزاداری سید و سالار شهیدان است و کسانی که در عصر حاضر و یا در بعضی از مقاطع تاریخ نسبت به عزاداری و توسل به خاندان پیامبر خدا دوچار تردید شده اند فکرشان غلط است .
 

امام جمعه میبد با بیان اینکه امروز گروههای تکفیری و تندرو ، توسل به خاندان پیامبر و اولیای الهی را شرک می دانند تصریح کرد: توسل و توجه به اولیای الهی از بالاترین مظاهر توحید است چرا که توسل به پیامبر خدا و ائمه و اولیای الهی از توصیه های خود پیامبر، قرآن و از مظاهر توحید است .

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد : اگر کسی که به امام حسین (ع) عزاداری می کند معاذالله او را می پرستد شرک است و اگر خدای تبارک و تعالی خود اجازه نداده بود که ادای احترام به اهل بیت (ع) کنیم غلط بود اما هرگز در عزاداری ما در ابراز ارادت ما به خاندان پیامبر پرستش وجود ندارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه کسی اولیای الهی و پاکان درگاه خدا را معاذالله بجای خدا نمی گذارد تاکید کرد : ائمه هدی و اهل بیت (ع) ، ابواب و شاهراه رسیدن به درگاه خدا هستند و این شرک نیست چرا که محبت به پیامبر (ص) و توسل جستن به آنها همه از مفاهیم قرآن است .
 

آیت الله اعرافی ، مقام پیامبر خدا و ائمه هدی را الهی و ملکوتی خواند و با زشت خواندن پدیده تکفیری های تندرو در دنیای اسلام تصریح کرد : افکار تکفیری تندرو محدود و اندک را که با پشتیبانی قدرتهای جهانی به دنبال ترور در امت اسلام هستند؛ منطق اسلام و فقه و حقیقت را نمی دانند اما ما معتقدیم که ناب ترین توحید در اسلام و مکتب اهل بیت است و آن توحیدی که در نهج البلاغه و در فرمایشات سالار شهیدان در طول واقعه عاشورا است در هیچ جای دیگر نیست .

امام جمعه میبد با بیان اینکه خود ائمه ما فانی در خدا هستند و همه مذاهب اسلامی آن را قبول دارند جز عده اندکی که با فکر غلط امت اسلام را به تفرقه نشاندند گفت : بنابراین عزاداری یک حقیقت ناب ، سنت پاک و وظیفه الهی است .
رئیس جامعه المصطفی العالمیه  در ادامه از همه جوانان و اقشار جامعه که در حماسه بزرگ عاشورا و احیای عزای حسین (ع) مشارکت می کنند قدردانی کرد و با تاکید بر رعایت محتوای خوب در منبرها، روضه خوانی ها ، مداحی ها، توجه به راستی در نقل عزای امام حسین (ع) ، پرهیز از خرافات و تعابیر دستاویز دشمن، توجه به اصول وحدت اسلامی ، توجه به عمق عاشورا گفت: وقتی پرچم عزا در این ایام به احتزاز در می آید باید جامعه از همه آلودگی ها و انحرافات مبرا شود.
 

مهمترین فلسفه عاشورا مقابله با گمراهی و امر به معروف و نهی از منکر است:

 

آیت الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود مهمترین فلسفه عاشورا را مقابله با گمراهی و ذلالت باطل و احیاء امر به معروف و نهی از منکر خواند و با بیان اینکه این شعار عاشورا را باید بر سردر همه حسینیه ها و تکایا و مساجد نصب کرد گفت : این فریاد رسای سالار شهیدان از کربلا و عاشورا است که به گوش همه نسل ها می رسد و جامعه ای که از فریضه امر به معروف و نهی از منکر فاصله بگیرد فاسد و تباه می شود .

امام جمعه میبد با بیان اینکه فریاد عاشورا احیاء دین خدا و ارزشهای اسلامی است هشدار داد : امروز جامعه در برابر امواج فساد و تباهی و نغمه های شیطانی که به سمت جوانان و خانواده روان است ، بنیان ایمان و اعتقادات ما را برخواهد افکند.
 

امام جمعه میبد ، عاشورا را تثبیت کننده فرهنگ عمومی دانست و خاطرنشان کرد : اداره ، کارخانه ، مسجد ، مغازه ها ، مزرعه و همه محیط های جامعه ما باید جایگاه پاسداشت ارزشهای اسلامی و احیاء فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باشد .

خطیب جمعه میبد ، تذکر لسانی و یادآوری به زبان و فعال شدن شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در مدارس ، دانشگاهها، مساجد و ادارات و صنعت را خواستار شد و افزود: امیدواریم در پرتو عاشورا شاهد بیدار شدن دلها و زنده شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر باشیم .
آدرس کوتاه :