معاون فرماندارمیبد:

عفاف و حجاب باید به‌صورت یک گفتمان در جامعه دربیاید


معاون فرماندارمیبد در جلسه عفاف و حجاب این شهرستان بابیان اینکه مقوله عفاف و حجاب از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است گفت:همه دستگاه‌ها با حضور در کمیته صیانت از حقوق شهروندی باید به‌صورت فعال این مقوله را دنبال کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون فرماندارمیبد با اشاره به اینکه حجاب در اسلام تنها به خانم و خانواده متمرکز نیست بلکه رعایت آن به آقایان هم توصیه‌شده است تصریح کرد: حجاب و عفاف باید در جامعه به‌صورت گفتمان دربیاید.

فلاح گفت :اگر بتوانیم خانواده‌ها را اصلاح کنیم ؛جامعه را اصلاح کردیم بنابراین اداره تبلیغات اسلامی باید به ائمه جماعات اعلام کند بعد از نماز و منبرهای خود دقایقی را به تبین مسئله عفاف و حجاب خانواده‌ها اختصاص دهند.

وی بابیان اینکه باید همه خود را مقید به امربه‌معروف و نهی از منکر بدانند گفت:تکرار تذکر به بدحجابی قطعاً اثرگذار است و باید فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را در جامعه جدی بگیریم .

معاون فرماندارمیبد خاطرنشان کرد :برای برقراری نظم و امنیت و پیشگیری از برخی آسیب‌ها ،باید از طریق عوامل ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر ،به غیربومی‌ها هم ،فرهنگ شهرستان گوشزد شود.

فلاح تأکید کرد :کارگروه صیانت از حقوق شهروندی باید آسیب‌های عفاف و حجاب را شناسایی و تا پایان سال الویت بندی کند.

سید محسن فلاح تصریح کرد:باید سرشاخه‌های اصلی ناهنجاری‌های اجتماعی شهرستان، محل به محل شناسایی و راهکار لازم در این کمیته اعلام شود .

فلاح شناسایی سرشاخه‌ها را در بالا بردن امنیت جامعه مهم دانست و گفت :با ایجاد نرم‌افزار ملی از طریق بسته اینترنت می‌توان شبکه‌های مجازی را کنترل کرد .

وی بر همکاری محلات در حل مشکلات اجتماعی تأکید کرد و افزود:اداره بهزیستی هم باید با برگزاری دوره‌های آموزشی، مهارت‌های زندگی را به خانواده‌ها آموزش دهد.
آدرس کوتاه :