خطیب جمعه میبد:

عظمت رهبری و اقتدار ملت باید در مسئولین ما هم تجلی پیدا کند


امام‌جمعه میبد در خطبه‌ای نماز جمعه این هفته با اشاره به شرایط فعلی کشور گفتند: ما در شرایطی قرار داریم که نیاز به تقویت گفتمان و فرهنگ مقاومت وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی، حکمت و معرفت، همگرایی و همراهی مردم با یکدیگر و امید به آینده را از شاخص‌های مهم گفتمان و فرهنگ مقاومت برشمرد و افزودند: باید همه همراه هم و با رهنمودهای رهبری از کوران حوادث عبور کنیم.
خطیب جمعه میبد اعتماد به نیروهای درونی و ملی و باور آن را یکی دیگر از شاخص‌های گفتمان مقامت خواندند و گفتند: مسئولین و مقامات باید باور کنند این ملت می‌تواند در برابر فشارها ایستادگی و با حکمت و شجاعت از آن عبور کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی عدم انفعال و ترس را یکی دیگر از شاخص‌های فرهنگ مقامت بیان کردند و افزودند: نه مردم ما شایسته است که در برابر عربده‌کشی‌ها و یاوه‌گویی‌هایی که این خیانت‌کاران تاریخ انجام می‌دهند بترسند و نه مسئولین ما حق‌دارند ذره‌ای کوتاه بیایند و راه انفعال را در خود راه دهند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تحسین چند موضع‌گیری قاطع رئیس‌جمهور تصریح کردند: این عظمت و شکوه رهبری و اقتدار ملت باید در مسئولین ما هم تجلی پیدا کند.
ایشان بابیان اینکه جبهه مقاومت امروز در دنیا یک جبهه قوی است؛ عربده‌کشی‌های را نشان ضعف قدرت‌های استکباری دانستند و گفتند: آمریکایی‌ها امروز با ضعف‌های فراوانی مواجهه‌اند و باید باتدبیر و برنامه‌ریزی در مقابل آن‌ها ایستاد و جهادی عمل کرد.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تأکید بر صبر، شجاعت، اتخاذ مواضع قاطع و روشن، مدیریت کارآمد و جهادی اظهار داشتند؛ امروز همه ما باید جهادی وارد میدان شویم و کارخانه‌ها و صنایع و کارآفرینان، مردم و جوانان، مسئولان و دولت و مجلس و قوه قضائیه ما باید خود را بازسازی کنند تا بتوانیم در برابر هجوم‌ها مقاومت کنیم.
آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: بدانیم در مقابل دشمنان اگر با اخلاص، شجاعت، با برنامه‌ریزی و کار جهادی به میدان بیایم حتماً در برابر هجمه‌ها پیروز خواهیم شد.
امام‌جمعه میبد بابیان اینکه آمریکایی‌ها امروز وامانده‌اند افزودند: آمریکایی‌ها خودشان هزار جور مشکل‌دارند و در مقابل، امت اسلام توان بالایی دارد و ما با تکیه‌بر این توان حتماً می‌توانیم دشمن را به عقب برانیم.
خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: دوره دفاع مقدس و تجربه‌های دیگر همه همراه ماست و امروز صف پولادین و اراده‌های قوی، دل‌های مطمئن و سرشار از ایمان و کار جهادی می‌تواند دشمن را به عقب براند و به فضل خدا شاهد شکست همه دشمنان در این معرکه جدید خواهیم بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامی داشت سالروز عملیات مرصاد، این عملیات را از عملیات پر اثر و آخرین حلقه مکمل پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس توصیف کردند.
ایشان گفتند: در 8 سال دفاع مقدس همه دنیا آمدند تا ملت ایران را از پا دربیاورند اما نتوانستند و امروز هم نترسید این یاوه‌گویی‌ها و فشارها نباید ما را ناامید کند.
امام‌جمعه میبد بابیان اینکه البته سختی و مشکلات برای ملت است افزودند: باید تلاش کنیم این مشکلات را حل کنیم اما شکوه انقلاب و عظمت ملت را نباید فراموش کنیم.
مدیر حوزه‌های علمیه خاطرنشان کردند: بعد از جنگ منافقین خائن در خدمت صدام و اسرائیلی‌ها با پیشرفته‌ترین تجهیزات باز به کشور حمله کردند تا آخرین حرکت دفاع مقدس را از پا دربیاور‌ند اما جوانان ما آمدند و این دشمن مهاجم با تجهیزات وسیع در برابر اراده جوانان ما نابود شد.
حضرت آیت‌الله اعرافی، هفته مهارت و آموزش‌های فنی حرفه‌ای را گرامی داشتند و گفتند: برای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای نشاط جامعه و فعالیت‌های اقتصادی غیر از دانش‌های رسمی که ما در قالب رشته‌های دانشگاهی ارائه می‌شود نیازمند به آموزش‌های کاربردی مهارتی و فنی هستیم.
امام‌جمعه میبد بابیان اینکه دنیا هم‌روی آموزش‌های مهارتی و فنی خیلی تأکید دارد اظهار داشتند: اگر آموزش‌های مهارتی و فنی در متن آموزش‌وپرورش ما در کنار آن و برای همه جوانان اجرا شود عملاً خودش تولید زا و اشتغال آفرین است و کارها را متقن تر انجام می‌دهد.
خطیب جمعه میبد با اشاره به فعالیت خوب مراکز آموزش و فنی در کشور و قدردانی از مسئولین آن‌ها تأکید کردند: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را باید برای نسل جوان مهم شمرد چراکه همه جوانان ما می‌توانند با آموزش‌های فنی در یک‌رشته و حرفه‌ای زمینه‌ای را فراهم کنند که کار کنند و اشتغال ایجاد کنند.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه، پنجم مرداد سالروز شروع نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی به شکل گسترده و وسیع در تهران را هم گرامی داشتند.
آیت‌الله اعرافی گفتند: نماز جمعه یک جایگاه بزرگ، عبادت عظیم، مجمع بزرگ روحانی و اجتماعی و سیاسی است و برای کسانی که امکان حج ندارند به‌عنوان حج به شمار آمده است.
ایشان افزودند: نماز جمعه صف پولادین و اجتماع هم‌افزا امت اسلام در هر منطقه است که دارای برکات فراوان است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه یک سوره در قرآن بنام جمعه است گفتند: وقتی‌که آماده برگزاری صف‌های وحدت‌بخش نماز هستید باید دادوستد بلکه همه زندگی را کنار گذاشته و مشتاقانه به سمت نماز جمعه بشتابید چراکه نماز جمعه فلسفه‌های مهم عبادی، اخلاقی، معنوی، اجتماعی و سیاسی دارد.
ایشان بابیان اینکه در نماز جمعه فقیر و غنی کوچک و بزرگ و طبقات گوناگون در صفی واحد در پیشگاه خدا کرنش و تواضع می‌کنند اظهار داشت: نماز جمعه نشانی از همبستگی و وحدت، هم‌گرایی و هم‌افزایی و دلسوزی برای مصالح اجتماعی تجلی می‌کند.
امام‌جمعه میبد خاطرنشان کردند: امروز به برکت انقلاب اسلامی نماز جمعه احیاء شده است و در قریب 900 شهر کشور نماز جمعه این عبادت بزرگ برگزار می‌شود.
آیت‌الله اعرافی گفتند: شما مردم میبد افتخار آن رادارید که پیش از رسمیت شکل نماز جمعه در شهرتان نماز بوده و در عصر انقلاب و قبل از شروع حرکت انقلاب، مرحوم آیت‌الله اعرافی از پیشگامان احیاء نماز جمعه با حضور مردم بودند و نماز جمعه‌های ایشان و حرکت‌های انقلابی و مردمی ایشان از افتخارات شماست.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر اینکه ما برای شکوه نماز جمعه باید تلاش کنیم افزودند: برای حضور نسل جوان و انتقال پیام دین و اخلاق و انقلاب اسلامی به آن‌ها در قالب نماز جمعه باید تلاش کنیم.
خطیب جمعه میبد تصریح کردند: نماز جمعه پایگاه عبادت خدا و جایگاه ملائکه الهی و موطن انسانی‌های دلباخته حق و اسلام و انقلاب اسلامی است.
امام‌جمعه میبد گفتند: کارخانه‌ها باید برای کارگرانشان تسهیلی قائل شوند که هر کس مشتاق است راحت بتواند در صف نماز جمعه شرکت کند.
ایشان افزودند: در حوزه و دانشگاه و آموزش‌وپرورش و کارخانه و در همه محیط‌های عمومی پیام نماز جمعه و تشویق به حضور در این صف عبادی و معنوی باید مدنظر قرار گیرد.
آدرس کوتاه :