بخشدار بفروئیه:

طرح زمینی کابل برق و مخابرات در بافت تاریخی حسن‌آباد اجرا می شود


در نشستی با حضور بخشداربفروئیه، رئیس اداره برق، مخابرات، بنیاد مسکن و میراث فرهنگی بر حفظ بافت تاریخی روستای حسن‌آباد تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ بخشدار بفروئیه روستای حسن‌آباد را یکی از روستاهای هدف گردشگری این بخش بیان کرد و گفت: روستای حسن‌آباد به لحاظ برخورداری از بافت تاریخی کم‌نظیر با پیشینه فرهنگی و تاریخی بسیار زیاد یکی از روستاهای هدف گردشگری این بخش است که همواره موردتوجه مسافران و گردشگران بوده است.

محمد اسماعیلی بابیان اینکه هنوز بسیاری از بافت‌ها و ابنیه‌ی تاریخی این روستاها دست‌نخورده باقی‌مانده است گفت: برای بهسازی و حفظ این بناهای تاریخی ارزشمند بافت تاریخی روستای حسن‌آباد به همکاری و همدلی همه دستگاه‌های اداری ازجمله برق، مخابرات و میراث فرهنگی هستیم.

اسماعیلی آسیاب کچلوک، حمام قدیمی، مسجد جامع و آب‌انبار را از بناهای تاریخی و باارزش حسن‌آباد برشمرد و گفت: یکی از راه‌های توسعه هر جامعه توجه به میراث فرهنگی آن جامعه است بنابراین ما که از این ظرفیت سرشار تاریخی و فرهنگی برخورداریم باید قدر آن را بدانیم و از این مجموعه گران‌قدر صیانت کنیم.

اسماعیلی با تأکید بر اینکه برای حفظ منظره طبیعی و بافت تاریخی روستای حسن‌آباد قرار است مشارکتی کار شود افزود: اجرای طرح زمینی سیم‌های برق و کابل مخابرات به میزان قابل قبولی منظره بافت تاریخی را متحول خواهد کرد.


آدرس کوتاه :