فرماندار ميبد :

طرح جامع حمل و نقل بايد اجرائي شود


به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : جلسه شوراي ترافيك به منظور ايجاد تعامل بيشتر بين شهرداران راهنمايي و رانندگي و دادستاني در محل فرمانداري تشكيل شد .
فرماندار ميبد :


 رجائي فرماندار ميبد در اين جلسه بيان داشت : براي اينكه حركت ما بر مبناي مديريت جامع وكامل باشد براي حل نگراني ها در بخش مديريت ترافيك و كاهش تصادفات و پرهيز از هرگونه رفتار سليقه اي بايد طرح جامع حمل و نقل شهري را در پيش روي خود قرار دهيم .
وي اشاره داشت : براي اين طرح دو سال تلاش و كوشش صورت گرفت و هزينه هاي سنگيني نيز در اين ارتباط مصرف شد ليكن متأسفانه اراده اي براي عملي كردن  اين طرح  وجود نداشته . ايشان طي اين جلسه خواستار در دستور كار قرار گرفتن مستمر اين طرح در شوراي ترافيك شد .
از جمله مواردي كه در اين جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت حوادث جاده اي بود كه با توجه به تبصره 3 ماده 4 قانون حوادث جاده اي بخشي از حادثه ها به عنوان تخلفات جاده اي محسوب مي شود و بر اساس اين تبصره راهنمايي و رانندگي مي تواند نهادهاي مجري و نهادهاي كنترلي را همانند شهرداري مقصر نمايد .
در اين جلسه ضمن توجيه شهرداران عملا نگاه تعاملي و برنامه ريزي شده در جهت بررسي و رفع نقاط حادثه خيز شهرستان در دستور كار شهرداري ها قرار گرفت  و مقرر گرديد برنامه ها به صورت كوتاه مدت ، ميان مدت و بلند مدت در نظر گرفته شود و در جهت حل اين موضوع و همچنين ترافيك تلاش بيشتري صورت پذيرد .

در اين جلسه همچنين مصوب گرديد طرح جمع آوري و اصلاح المان ها ، طاق نصرتها و نخلها كه بعضا مشكلاتي را در شهر به وجود مي آورند تهيه و اجرايي شود ،  و در اين ارتباط راه اندازي كاروانهاي مذهبي نيز ساماندهي شود تا در خصوص ترافيك شهري مشكلي به وجود نياورد . 

آدرس کوتاه :