ضرورت قرارگیری آسیب‌های اجتماعی در دستور کار ادارات و نهادها


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در نشست آسیب‌های اجتماعی بر دستور کار قرار گرفتن موضوع آسیب‌های اجتماعی در ادارات و نهادهای شهرستان تأکید نمود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، نشست کارگروه آسیب‌های اجتماعی به ریاست"علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری و جمعی از مسئولین در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

در این نشست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد ضمن تشریح مصوبات نشست‌های گذشته در این خصوص، بیان کرد: شرح وظایفی برای دستگاه‌های مختلف در راستای آسیب‌های اجتماعی تعیین شد و قرار شد با پیگیری‌های تخصصی و کارشناسی شده، گزارش اقدامات انجام‌شده و برنامه‌ها و طرح‌های پیشنهادی در کارگروه ارائه شود.

علیرضا ابوالحسنی افزود: گذشته از آن‌که هر دستگاه و نهادی یک وظیفه‌ای دراین‌ارتباط دارد، با توجه به اهمیت توجه به آسیب‌های اجتماعی در جامعه به‌عنوان یک شهروند و یک فرد تأثیرگذار، وظیفه شرعی و ذاتی ما است که در این خصوص گام برداریم.

ابوالحسنی یادآور شد: با توجه به اینکه شهرستان میبد پرجمعیت‌ترین شهر استان و در کل کشور جزء شهرهای پرجمعیت است و همچنین یک شهر صنعتی و مهاجرپذیر می‌باشد، ضروری است برای این موضوع برنامه‌ریزی و تدابیری اندیشیده شود.

رئیس اداره بهزیستی میبد در این نشست ضمن ارائه گزارشی از آمار طلاق، کودک‌آزاری، همسر آزاری، بد سرپرستی، خودکشی و دیگر موارد خارج از عرف در این شهرستان،‌ اظهار کرد:‌ اداره بهزیستی شهرستان میبد ایجاد پایگاه سلامت اجتماعی، تهیه و توزیع پرشورهای آموزشی، ارائه مشاوره به دانش‌آموزان و برگزاری همایش‌های مختلف با موضوع آسیب‌های اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده است.

سید محسن فلاح بابیان این‌که خیانت، ارتباطات تلفنی و حضور بیش‌ازاندازه در فضای مجازی ازجمله مهم‌ترین عوامل افزایش آمار طلاق در جامعه است، افزود: فضای مجازی که متأسفانه از آن غفلت شده یکی از اصلی‌ترین آسیب‌های اجتماعی بین اقشار مختلف جامعه است.

قرار دادن موضوع آسیب‌های اجتماعی برای تحقیقات دانشجویی و پایان‌نامه‌ها در مقاطع عالی تحصیلات دانشگاهی، برگزاری دوره‌های آموزشی، تکیه‌بر آموزش روش استفاده درست از تکنولوژی، استفاده از پتانسیل خیرین در پیشگیری و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، تشکیل کارگروه‌ها و کمیته‌های اختصاصی و استفاده بیش‌ازپیش از ظرفیت رسانه‌ها، ازجمله راهکارهای پیشنهادی مطرح‌شده در این نشست بوده است.


آدرس کوتاه :