آیت‌الله اعرافی درجلسه شورای اداری شهرستان:

صیانت از دست آورد ها امری ضروری است


امام‌جمعه میبد با ارزشمند شمردن دست آورد های ارائه‌شده در نمایشگاه چهل‌سالگی انقلاب در میبد صیانت از دست آورد های ارائه‌شده به‌صورت مکتوب و مجازی را امری ضروری شمرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه شورای اداری شهرستان با حضور «آیت‌الله اعرافی» مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور و امام‌جمعه شهرهای قم و میبد، «حسین فلاح» فرماندار، «فرزین خادمی» معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار، بخشداران و جمعی از مسئولین در سالن آمفی‌تئاتر فرمانداری برگزار شد.

امام‌جمعه میبد در این جلسه، گفت: در فعالیت‌های اداری دو رویکرد حل مسائل مردم و جامعه و گره‌گشایی از کار آن‌ها با رعایت قوانین دنبال می‌شود اما آنچه موردبحث است چرخیدن مدیر و مسئول به سمت منافع خودش هست.

آیت‌الله اعرافی افزود: از رسالت‌های سنگین مسئولان نظارت و صیانت از اموال بیت‌المال و حقوق است که باید به آن توجه شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در ادامه با اشاره به اقدامات خوب انجام‌شده اظهار داشت: برنامه‌های نیمه‌تمام و انجام‌نشده باید در دستور سال بعد قرار گیرد، همچنین یک قلمرو نو و جدید نیز باید در سطح ادارات مشخص شود تا به‌عنوان برنامه‌های شاخص و جدید سال آینده تعیین شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین بر فرهنگ‌سازی بیانیه گام دوم نیز تأکید کرد تا طرح جامع و افق‌های پیش رو در ارتباط با محورهای این بیانیه بسیار مهم تعریف شود.

اعرافی با اشاره به نمایشگاه دست آورد های انقلاب گفت: دست آورد های چهل‌ساله انقلاب ارائه‌شده در این نمایشگاه باید به‌صورت مجازی و مکتوب سندسازی و حفظ شود تا سالانه قابل‌ارائه و عرضه باشد.

امام‌جمعه میبد تعریف برنامه‌ای جامع برای تقویت ارتباط و تعامل نظام اداری با ارباب‌رجوع و به‌خصوص نسل جوان و نیز سایت‌ها و رسانه، پیش رفتن به‌سوی فناوری و هوش مصنوعی و نرم‌افزارها و نیز مجهز کردن ادارات به سیستم‌های پیشرفته که همه‌چیز را آسان و شفاف می‌کند را ضروری شمرد و تأکید کرد که باید در همه این موارد باید یک‌قدم به جلو برداشت.

وی همچنین توجه و اهتمام به مبلمان شهری، تکمیل پروژه فاضلاب و نیز مسائل فرهنگی و اجتماعی چون آسیب‌شناسی طلاق و بالا رفتن سن ازدواج و نیز تحقیق و پژوهش را نیز مهم عنوان کرد.


آدرس کوتاه :