معاون وزیر صمت دربازدید از میبد:

صنایع باید از حداکثر مشوق‌ها بهره‌مند باشند


معاون وزیر صمت در بازدید از شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد گفت: با توجه به اهداف و برنامه‌ریزی وزارت صمت در توسعه صنایع، در استان یزد تفاهم کردیم چه در رقم‌های پرداخت اولیه و چه مشوق‌هایی که به لحاظ قانونی داریم، صنایع از حداکثر این مشوق‌ها بتوانند بهره‌مند شوند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «محسن صالحی نیا» معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به همراه "سید مسعود عظیمی" معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و جمعی از مسئولین از شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد بازید نمودند.

معاون وزیر صمت در این بازدید افزود: با توجه به قواعد حاکم بر بخش صنعت، شرکت‌های که بر اساس اولویت‌بندی برای استقرار می‌آیند و اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند حتماً می‌توانند از این مشوق‌ها بهره‌مند شوند.

محسن صالحی نیا بابیان اینکه بیش از 44 هزار واحد صنعتی در 850 ناحیه صنعتی کشور مستقر هستند گفت: استان یزد به‌عنوان یک استان برخوردار از بخش صنعت،30 شهرک صنعتی دارد که به لحاظ شاخص‌ها و بررسی‌های انجام‌شده ازنظر اشتغال، ارزش‌افزوده و استقرار واحدهای کارآمد جزء استان‌های برتر کشور محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: با ایجاد واحدهای صنعتی از محل منابع و تسهیلاتی که دربند 7 تبصره 18 در بحث طرح رونق تولید پیش‌بینی‌شده است واحدهای صنعتی حمایت می‌شوند.

وی افزود: همچنین طبق جلسه‌ای که با استاندار داشتیم استفاده از منابع داخلی استان در بانک‌ها این اهمیت وجود دارد واحدهایی که می‌خواهند در شهرک‌ها مستقر شوند بر اساس طرح توجیه فنی اقتصادی و شاخص‌های سرمایه‌گذاری، چه در بحث سرمایه در گردش و چه در بخش سرمایه‌گذاری از این منابع استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد هم در این بازدید واگذاری زمین برای احداث پمپ‌بنزین، مجتمع فرهنگی، ورزی و آموزشی و ایجاد سالن‌های اجاره‌ای در جهت انگیزه بخشی به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری را خواستار شد که موافقت آقای صالحی نیار قرار گرفت.

محمدرضا ماندگاری با اشاره به مستهلک شدن بیش از 70 درصدی شهرک‌های صنعتی گفت: برای بهسازی زیرساخت‌های شهرک صنعتی نیاز به اعتبار است و می‌خواهیم وزارت صمت در این زمینه به شهرک‌های صنعتی نگاه ویژه داشته باشد که دراین زمینه هم قول مساعدت از سوی معاون وزیر صمت داده شد.


آدرس کوتاه :