فرماندارمیبد:

صنایع‌دستی ریشه در تاریخ و فرهنگ مردم میبد دارد


با حضور فرماندارمیبد، معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان، رئیس پایگاه پژوهشی و میراث فرهنگی از بانوان هنرمند فعال در رشته کار بافی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد صنایع‌دستی را یکی از ارکان مهم گردشگری در این شهرستان خواند و افزود: رونق صنایع‌دستی به‌ویژه کار بافی، زیلو و تابلو فرش علاوه بر پویایی و رونق اقتصادی باعث فراهم شدن زمینه حضور توریست و گردشگران خواهد شد.

حسین فلاح گفت: صنایع‌دستی ریشه در تاریخ و فرهنگ مردم میبد دارد و مردم این خطه از استان به این صنایع ارزشمند به‌عنوان شغل نگاه نمی‌کنند بلکه با عشق و جان‌ودل در احیاء این صنایع در شهرستان عمل می‌کنند که به‌نوعی در سلامت روح و جسم آن‌ها هم نقش دارد.

 فلاح تنوع و ارتقاء کیفیت در صنایع‌دستی را مهم خواند و گفت: امروزه رونق صنایع‌دستی سنتی به تنوع، کیفیت و ابتکار و خلاقیت بستگی دارد و هرچه در عرضه این محصولات در نوع بسته‌بندی و طرح‌ها دقت شود گردشگران بیشتر جذب می‌شوند.

معاونت صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هم از ثبت صنعت‌کار بافی در فهرست میراث ناملموس کشور خبر داد و گفت: با توجه به وجود بیش از 150 هنرمند کار بافی در شهرستان میبد این صنعت در فهرست میراث ناملموس به ثبت رسیده است.

محمدرضا دهقان افزود: این کار باعث پویایی این هنر صنعت در نزد هنرمندان این رشته است به‌طوری‌که هم‌اکنون در چندین بخش و روستا کارگاه کار بافی با کمک فرمانداری، بخشداری و دهیاری در شهرستان میبد در حال فعالیت می‌باشند.

 در پایان این جلسه از خانم شریف‌زاده، حسین زاده، کوچکی و معصومی که درزمینهٔ کار بافی فعالیت دارند با اهداء لوح سپاس تجلیل شد.
آدرس کوتاه :