فرماندارمیبد:

شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان فاجعه‌بار خواهد بود


فرماندارمیبد در جلسه ستاد پیشگیری از شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و مشاهده موارد مشکوک در سطح استان از این بیماری گفت: با توجه به فعالیت بیش از 200 واحد پرورش مرغ و بلدرچین در شهرستان میبد، شیوع این بیماری فاجعه‌بار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح تصریح کرد: شبکه دامپزشکی باید با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط به‌دقت این بیماری را در شهرستان رصد و آگاهی و اطلاع‌رسانی و راه‌های پیشگیری از این بیماری را برای مردم و صاحبان واحدهای پرورش مرغ و بلدرچین تبین کنند.

محسن کریمی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان میبد هم در این جلسه با اشاره به فعالیت 180 واحد مرغداری صنعتی،5 واحد پرورش بلدرچین و 2 واحد مرغ مادر گفت: پیشگیری از بیماری فوق حاد پرندگان از اولویت شبکه دامپزشکی است و به‌دقت این بیماری در شهرستان میبد رصد می‌شود.

کریمی به مردم توصیه کرد گفت: مردم برای رعایت تمامی موازین بهداشتی و زیست‌محیطی از رها نمودن مرغ‌های بومی و دیگر ماکیان به‌صورت چرای آزاد خودداری و آن‌ها را در مکان‌های سرپوشیده نگهداری کنند.

وی تصریح کرد: مردم از خرید مرغ زنده پرهیز و گوشت مرغ موردنیاز خود را از مراکز معتبر و بسته‌بندی‌شده تازه و منجمد تهیه کنند.

کریمی بابیان اینکه شیوع بیماری دریکی از مرغداری‌ها احتمال شیوع در سایر واحدها را نیز افزایش و درنهایت منجر به مرگ‌ومیر گسترده طیور و ضرر اقتصادی فراوان برای صاحبان مرغداری‌ها می‌شود گفت: کلیه مرغداران شهرستان موظف به رعایت مسائل بهداشتی و قرنطینه‌ای در واحدهای تولیدی خود بوده هرگونه تلفات غیرمتعارف موجود در مرغداری‌ها را در اسرع وقت به اداره دامپزشکی گزارش کنند.


آدرس کوتاه :