خطیب جمعه میبد:

شیطنت و فتنه‌انگیزی دشمنان بی تقاص نخواهد بود


امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با اشاره به حوادث اخیر کشور که در قالب اعتراضات رخ داد گفتند: این اعتراضات با دخالت اغراض شیطانی و بیگانگان به اغتشاش، تخریب و تعرض به مقدسات انجامید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، حضرت آیت‌الله اعرافی، سوارشدن بر موج نقد و اعتراض که ممکن است خیلی از آن‌ها هم حق باشد را یکی از نقشه‌های دشمنان برشمردند و اظهار داشتند: آدم کم‌عقلی که سریع همه این حرف‌ها را می‌زند، پایتخت اسرائیل غاصب را قدس معرفی می‌کند و در برابر انقلاب اسلامی شفاف می‌شود و رسماً برای دفاع از اغتشاش جلسه شورای امنیت تشکیل می‌دهد، واضح است که از انقلاب اسلام و ملت ایران بغض بر سینه دارد.

* تا از اسلام و انقلاب دست برنداریم غربی‌ها دست‌بردار نخواهند بود

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه در این حوادث فتنه انگیزانه، آمریکایی‌ها، اسرائیل، رژیم سعودی و چند دولت حقیر و منافقین و سلطنت‌طلب‌ها و همه زخم‌خوردگان از این ملت و انقلاب آمدند تا شرایط را غبارآلود کنند، اظهار داشتند: طبعاً این فتنه‌انگیزی‌های دشمنان ادامه دارد و باید بدانیم که آمریکایی‌ها و غربی‌ها تا ما از اسلاممان برنگردیم و از استقلال و انقلابمان دست برنداریم، دست‌بردار نخواهند بود.

* شیطنت و فتنه‌انگیزی دشمنان بی تقاص نخواهد بود

خطیب جمعه میبد با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ما شما آمریکایی‌ها را آن سال‌ها از ایران بیرون کردیم، امروز هم از منطقه بیرون کردیم تصریح کردند: کارها و شیطنت‌های شما از دید ما مغفول نخواهد بود و حتماً این شیطنت و فتنه‌انگیزی شما تقاص خواهد شد.

آیت‌الله اعرافی گفتند: آن‌ها یک روز انرژی هسته‌ای را بهانه می‌کنند و روز دیگر موشک‌های دفاعی ما را بهانه می‌کنند، یک روز احکام اسلام را بهانه قرار می‌دهند و امروز هم در بر جام با همه مسائلی که تشریح شده باز آمریکایی‌ها دبه درمی‌آورند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزودند: هر بهانه‌ای از آن‌ها بگیرید حتماً یک بهانه دیگری خواهند آورد و راضی نمی‌شوند جز آنکه از همه شهدا، ارزش‌های اسلام و انقلاب دست‌برداریم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شدند: این‌ها در این برهه‌های اخیر تحمل این را نداشتند که در این‌همه بحران و امواج سهمگین ناامنی در جهان، ایران جزیره امن باشد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه تصریح کردند: راه ما این است که ملت بصیر و هوشیار ما درصحنه حضورداشته باشند همان‌طور که در این ایام دهه بصیرت، در برابر این اغتشاشات حضور چشمگیر و خیره‌کننده از خود نشان دادند.

ایشان بابیان اینکه برای مقابله با اغتشاش و پذیرش نقد دو نکته کلیدی در کنار هم باید موردتوجه قرار بگیرد، گفتند: به فضل خدا این ملت و مسئولان و جامعه بیدار ما هم مشکلات را رفع خواهند کرد و هم در برابر بیگانگان قد علم خواهد کرد و همه آرزوهای آن‌ها را همراه خودشان به گور خواهند فرستاد.

آیت‌الله اعرافی سپس دوازده محور را در تحلیل این حوادث چنین بیان کردند.

* تحلیل حوادث اخیر در دوازده محور

خطیب جمعه میبد در محور اول اظهار داشت: در درون نظام اجرایی، تقنینی، اداری، قضایی و همه آن‌هایی که در کشور کار و مسئولیت دارند حتماً نقطه‌ضعف‌هایی وجود دارد که نباید آن را بپوشانیم و مورد بی‌توجهی قرار دهیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: این نقاط ضعف‌ها نباید ابزار مسائل جناحی و اختلافات جدید دیگری قرار بگیرد بلکه شناخت این‌ها مهم است و باید درصدد معالجه منطقی و درست آن‌ها بود.

* بدون تعارف باید به رفع چالش‌های جامعه بی اندیشیم

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه معالجه چالش‌ها و گسست‌ها به این معنا نیست که حجم این‌ها خیلی بالاست یا در مقایسه با سایر کشورها خیلی بحرانی است، تصریح کردند: وجود این چالش‌ها خطرزاست و در جامعه و نظام اسلامی همه باید نسبت به این‌ها حساس باشیم و بدون تعارف به این امور بی اندیشیم.

* تجمل و تشریفات سم مهلک برای مسئولان

آیت‌الله اعرافی، فاصله مردم و مسئولان و اسیر تجمل و تشریفات شدن توسط مسئولان را خطر و ضعف دوم عنوان و فرهنگ تجمل و تشریفات برای مسئولین را سم مهلک دانستند و گفتند: اگر دستگاه حاکمه ایران را با همین سعودی‌ها و آمریکایی‌ها و با خیلی از کشورهای دیگر مقایسه کنیم می‌بینید که آن‌ها غرق در عیاشی‌ها و فسادهای بی‌حدوحساب‌اند؛ اما درعین‌حال نباید این مقایسه ما را فریب دهد چراکه ما نظام اسلامی هستیم و مسئولانمان در همه سطوح و طبقات نباید دچار تجمل، تشریفات و اسراف باشند و به حداقل ضروری باید اکتفا کرد.

امام‌جمعه میبد افزودند: این امر از دیدگاه اسلام بسیار مذموم است و باید هم مردم و هم مسئولین در برنامه‌ریزی‌های خود به این موضوع توجه کنند.

* فساد و اختلاس در نظام اسلامی خطر بزرگ است

آیت‌الله اعرافی، فساد و اختلاس را سومین نقطه‌ضعف در کشور خواندند و گفتند: فساد و اختلاس نباید بحث جناحی شود البته این موضوع با دستگاه‌های فاسد و عیاش حاکمان شیطانی دنیا اصلاً قابل قیاس نیست؛ ولی در نظام اسلامی اختلاس و فساد به‌ویژه جایی که صورت باند پیدا و شبکه می‌شود و در مراکز مهم نفوذ می‌کند خطر بزرگی است که باید قاطعانه آن معالجه کرد.

ایشان خاطرنشان کردند: چهارم، اختلافات کشنده‌ای که بین جناح‌ها و مسئولین است و جایی که از قوانین، مقررات و فرمان رهبری عبور کند طبعاً مردم را ناامید و حساس می‌کند.

* در مدیریت و برنامه‌ریزی دچار ضعف هستیم

مدیر حوزه‌های علمیه افزودند: پنجم، ضعف‌هایی که ما در مدیریت و نظامان اداری و برنامه‌ریزی‌ها داریم و علیرغم همه‌کاره‌ای خوبی که شده است که رهبری هم تأکید کردند؛ باید قدردان آن‌همه خدماتی بود که نظام اداری و کارکنان خدوم ما انجام می‌دهند و هم ضعف‌های برنامه‌ریزی را که دچار آن هستیم رفع کنیم.

* دستاوردهای انقلاب در فضاهای مجازی کم شمرده می‌شود

رئیس جامعه المصطفی العالمیه عدم تبین درست انقلاب و حالات قبل و امروز انقلاب و دستاوردهای آن را ششمین محور از تحلیل خود در این راستا خواند و گفتند: ما در قبل از انقلاب واقعاً نظام وابسته به غرب بودیم که همه زندگی ما در دست بیگانه‌ها بود اما بعد از انقلاب با همه این فرازوفرودهایی که انقلاب داشته است همه شاخص‌های توسعه و پیشرفت را رقم‌زده و در علوم و دانش‌های مختلف شاخص‌های گوناگون رشد و توسعه‌ای را به دست آورده‌ایم که این دستاوردها در فضاهای مجازی کم شمرده می‌شود.

امام‌جمعه میبد خاطرنشان کردند: از آن‌طرف هم چیزهای پوشالی رژیم سرتاپا غرق در فساد و جریان‌های فاسد برجسته می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور، فقر آشکار و نهان در جامعه را هفتمین ضعف برشمرد و اظهار داشتند: سطح زندگی قطعاً نسبت به قبل بالاتر آمده اما درعین‌حال دچار شاخص‌های فقر هم هستیم که کم نیستند.

ایشان تأکید کردند: نباید به‌سرعت به اعتراض و نقد توجه کنیم.

* حاشیه رویی‌های مسئولان سم مهلکی برای آن‌هاست

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، حاشیه رویی‌های بی‌جا را نهمین محور از تحلیل خود عنوان کردند و گفتند: این‌که مسئول بلندپایه‌ای برخلاف خطی که نظام، انقلاب و رهبری تعیین می‌کنند دنبال کند و در مناظرات انتخاباتی و شرایط دیگر حرمت‌شکنی کند سم مهلکی است که گاهی مسئولان ما در این دام‌ها قرار می‌گیرند.

* به خط اقتصاد مقاومتی توجه شود

خطیب جمعه میبد، بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی در شرایط بحران‌های بین‌المللی را محور دهم دانست و اظهار داشتند: البته خیلی از کشورها با انواع این مشکلات اقتصادی مواجه هستند؛ اما ما در شرایطی در یک انقلاب بزرگ با این هیمنه عظیم جهانی هستیم و باید به خط اقتصاد مقاومتی توجه شود.

* ناامید سازی مردم به خاطر ندانم‌کاری و اشتباهات

آیت‌الله اعرافی، عدم توجه به نیازهای نسل جوان ازجمله در ازدواج، مسکن، کار و ورزش و نشاط درست اجتماعی را یازدهمین ضعف در کشور خواندند.

ایشان ناامید سازی مردم به خاطر ندانم‌کاری‌ها و اشتباهات را دوازدهمین محور در تحلیل خود بیان کردند و گفتند: اینکه ما اختلاف‌افکنی کنیم؛ خط قرمزهای ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی، رهبری و ولایت که مهم‌ترین اصل در نظام الهی است را کم بشماریم، طبعاً با مشکل مواجه خواهیم شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در کنار این ضعف‌ها تصریح کردند: ما در کنار همه این سلسله ضعف‌ها، عوامل خارجی را نباید کم بشماریم.

* طرح جامع غرب در جلوگیری از شکل‌گیری خط نو و گفتمان انقلاب در جهان

ایشان با اشاره به فهرست بلندی از غرض‌ورزی‌ها و کینه‌ورزی‌ها و اقداماتی که دشمنان داخلی و خارجی انجام می‌دهند گفتند: غرب طرح جامعی دارد تا نگذارد گفتمان، استقلال و انقلاب ما در جهان پا و خط نو و جدیدی متفاوت با استکبار عالم شکل بگیرد.
آدرس کوتاه :