شورای سلامت شهرستان میبد تشکیل جلسه داد


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در جلسه شورای سلامت شهرستان با اشاره به ارتقای سطح بهداشت روستا و شهر به‌عنوان وظیفه اصلی شورای سلامت، در دستور کار قرار دادن این هدف و وظیفه را از دستگاه‌های اجرایی خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلسه شورای سلامت به ریاست" علیرضا ابوالحسنی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد وباحضور"محمدجواد احمدی" بخشدارمرکزی وجمعی از مسئولین در سالن اندیشه فرمانداری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارمیبد در این جلسه گفت: دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان محور باید موضوع سلامت و رسیدگی به بهداشت مردم درزمینهٔ صدور پروانه، تذکر دادن در بازدیدهایی که صورت می‌گیرد، اطلاع‌رسانی و... را در دستور کار خود قرار دهند و بخشداری‌ها، شهرداری و فرمانداری به‌عنوان دستگاه‌های حاکمیتی و نظارتی نیز هماهنگ‌کننده اجرای امور درزمینهٔ تأمین اعتبار و هرگونه کمک و مساعدت باشند.

علیرضا ابوالحسنی خاطرنشان نمود: ارتقای سلامت و وضع بهداشت شهر و روستا نیازمند فرهنگ‌سازی و ارائه راهکارهایی برای آموزش، اطلاع‌رسانی، همکاری‌های بین بخشی و مشارکت همگانی به‌عنوان یک اصل حیاتی است.

در این نشست در ارتباط با ساماندهی سگ‌های ولگرد بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت و به لزوم توجه به بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، بیماری هاری و سرایت آن، جلوگیری از رهاسازی پسماندهای پرورش گاه‌های مرغ و بلدرچین و نیز رهاسازی غذاهای پس‌مانده مجتمع‌های بین‌راهی که به دنبال آن منبع غذایی برای سگ‌های ولگرد ایجاد می‌شود، جلوگیری از ورود سگ‌های ولگرد به کشتارگاه، اطلاع‌رسانی و دادن پیام‌های هشداری به مردم در سطح شهر، ایجاد سرپناه برای سگ‌ها جهت کنترل آن‌ها و واکسیناسیون حیوانات اشاره شد.

نشست برگزارشده با طرح پیشنهاد‌ها و راهکارهایی برای مقابله با مشکل سگ‌های ولگرد در سطح شهرستان پایان یافت.


آدرس کوتاه :