معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد:

شهر تاریخی میبد همیشه میزبان گردشگران است


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در جلسه خدمات سفر تابستان98 گفت: همچنان که شهر تاریخی میبد در ایام نوروز آماده پذیرایی از گردشگران بود متولیان امور گردشگری در تابستان نیز باید برنامه‌ریزی کنند که میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو همیشه میزبان گردشگران و مسافران ایرانی و خارجی همواره عملکردی مطلوب داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «علیرضا ابوالحسنی» معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد در جلسه خدمات سفر تابستان 98 شهرستان گفت: با توجه به اینکه مرکز استان یزد شهری تاریخی است و میبد نیز شهر جهانی زیلو، این استان و شهرستان هدف گردشگران و مسافران است و باید با عنایت به دستورالعمل‌ها به رفع نواقص و هماهنگی و برنامه‌ریزی اقدامات در این حوزه پرداخت تا ارائه خدمات به‌گونه‌ای مناسب و مطلوب در همه مکان‌های تاریخی باهدف توزیع سفر در سطح استان با تحقق برنامه‌های راهبردی و همه مکانی شدن سرانجام شود.

 ابوالحسنی در ادامه نظارت بر مؤسسات گردشگری، تهیه و تدوین برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، تشکیل کمیته سفر، نظارت و پاسخگوی، تنظیم بازار و توزیع اقلام موردنیاز مسافران، نظرسنجی از مسافران، راه‌اندازی سامانه آمار مسافران، زیباسازی شعر، مستندسازی و ارائه گزارش و... از دیگر دستورالعمل‌های راهبردی برشمرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد همچنین بر بهینه کردن کمپ‌های ورودی، برگزاری جشنواره‌ها، نظافت سرویس‌های بهداشتی عمومی در سطح شهر و... تأکید کرد.

شهردار میبد نیز در این جلسه به برگزاری جشنواره‌ها و ساخت کلیپ و مستندسازی روند برگزاری این جشنواره‌ها اشاره کرد و گفت: نصب بنرها در سطح شهر و همچنین در نمایشگاه‌های برگزارشده در دیگر شهرها نیز می‌تواند برای معرفی شهر میبد به‌عنوان شهری تاریخی و شهر جهانی زیلو موردتوجه باشد.

علیرضا نقوی همچنین تدابیر اندیشیده شده و هماهنگی‌های انجام‌شده در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان برای معرفی میبد به‌عنوان شهر جهانی زیلو و جذب گردشگران و بازدیدکنندگان نمایشگاه برای بازدید از غرفه میبد در آن نمایشگاه را برشمرد.

وی در پایان به اقدامات شهرداری میبد در خاک‌برداری‌ها و زیرسازی‌های معابر در محلات مختلف شهرستان و همچنین روند انجام اقدامات در زیباسازی شهر اشاره نمود.

گفتنی است در این جلسه از تلاش‌ها و فعالیت‌های شهرداری میبد در نوروز ۹۸ تقدیر به عمل آمد.


آدرس کوتاه :