شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد پایلوت گیاهان دارویی


مدیرعامل شرکت شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد از غرس بیش از 4 هزار و 500 اصله نهال عناب و سنجد در این شهرک صنعتی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، محمدرضا ماندگاری بابیان اینکه این کار باهدف مصرف بهینه از آب استحصالی و کاهش آلاینده‌های صنعتی و توسعه فضای سبز انجام گرفت افزود: برای ایجاد این فضا و تعویض خاک به مساحت بیش از 3 هکتار 120 میلیون تومان هزینه شده است.

فرماندارمیبد در بازدید از این اراضی گفت: توسعه فضای سبز در شهرک صنعتی جهان‌آباد میبد کار ارزشمند و قابل‌تحسین است.

حسین فلاح بابیان اینکه برای بقای حیات در این شهر کویری نیازمند مدیریت بهینه مصرف آب و بحران آلایندگی‌های صنعتی هستیم افزود: شهرستان میبد به‌ویژه شهرک صنعتی جهان‌آباد ظرفیت‌های خوبی برای توسعه فضای سبز و پرورش گیاهان دارویی دارد.

فلاح تکثر و تولید گیاهانی چون، رز مارینوس، به‌لیمو، عناب و سنجد را گام اول در این راستا خواند و افزود: انتظار می‌رود صاحبان صنایع و سرمایه‌گذاران به این بخش توجه ویژه‌ای‌ داشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی میبد هم گفت: در راستای مصرف بهینه از آب، کاشت گیاهان دارویی و کم آب خواه مانند رز مارینوس در شهرک صنعتی جهان‌آباد را پیشنهاد دادیم.

صدر پور کوثری افزود: بیش از 760 اصله گل محمدی اصلاح‌شده پربازده هم به‌صورت پایلوت در زمینی به مساحت 500 مترمربع در شهرک صنعتی جهان‌آباد غرس شده است.

وی گفت: برای توسعه و تکثیر گیاهان دارویی ازجمله به‌لیمو هم اقداماتی در این شهرک صنعتی انجام‌گرفته است که در حال حاضر بیش از 3 هزار بوته به‌لیمو در شهرک صنعتی جهان‌آباد در حال تکثیر و تولید است.


آدرس کوتاه :