با حضور مدیرکل امور شهرداری و شوراهای استانداري يزد؛

شهردار جدید میبد معرفی شد


در مراسمی با حضور مدیرکل امور شهرداری و شوراهای استانداري يزد، فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین ادارات و نهادها، سید علی نقیبی زاده به‌عنوان شهردار جدید شهرستان میبد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، پیش از ظهر امروز سه‌شنبه 23 تیرماه فرماندارمیبد در مراسم معارفه شهردار جدید شهرستان میبد ضمن قدردانی از زحمات محمدحسین هدائی، انتخاب سید علی نقیبی زاده از سوی شورای اسلامی شهرستان میبد بارأی بالا را به فال نیک گرفت و با اشاره به سوابق درخشان نقیبی زاده در پست‌ها و جایگاه‌های مهم در سطح شهرستان و استان گفت: امیدواریم با این انتخاب شایسته شاهد تحولات چشمگیری در عمران و آبادانی شهر داشته باشیم.

حسین فلاح شهرداری را یکی از پست‌های مهم و سنگین در نظام اداری دانست و با تأکید بر همدلی و هم‌زبانی در پیشبرد چشم‌انداز شهر در شورا و شهرداری، جدیت، مسئولیت‌پذیری و سلامت اخلاقی را از ویژگی‌های سید علی نقیبی زاده برشمرد و گفت: همه ادارات و نهادها و شوراها و مردم باید بازوان توانمندی در همکاری برای اجرای امور در شهرداری باشند.

وی بابیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی هرکس که مسئولیت پذیرفت باید تا آخرین لحظه به فعالیت خود در توسعه و آبادانی شهر تلاش کند؛ دوره حاضر را فرصتی برای انجام کارهای بزرگ در شهر دانست و گفت: در این دوره دیگر هیچ بهانه‌ای موردقبول نیست و فضای بسیار خوبی که در حوزه شهرداری برای کار و تلاش و انجام پروژه‌های بزرگ بازشده است باید در

حوزه مبلمان شهری، سیمای شهر، فضای سبز و میراث فرهنگی قدم‌های بزرگی برداشته شود.

فرماندارمیبد با تأکید بر توجه ویژه به میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی شهرستان میبد گفت: باید محور فعالیت‌های خود را در احیا و مرمت بافت‌های تاریخی متمرکز کنیم چراکه بافت‌های تاریخی به‌عنوان آثار باستانی در شهرستان میبد نعمتی است که خداوند بهره‌گیری از آن را در اختیار این مردم قرار داده است.

فلاح با اشاره به مذاکرات ایران با گروه 1+5 هم گفت: با فضایی که در روابط بین‌الملل در حال شکل‌گیری است و امروز هم خبرهای خوبی را به فضل الهی از این مذاکرات خواهیم شنید وظیفه ما را در مقوله میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری دوچندان می‌کند.

 

وی تأکید کرد: با توجه ویژه‌ای که امام‌جمعه میبد هم به میراث فرهنگی دارند امیدواریم؛ ادارات شهرستان هم نگاهشان به مسائل شهر سطحی نباشد و هدفمان این باشد کارها را به شیوه مطلوب حل کنیم.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استان هم در این مراسم با اشاره به نگاه ویژه دولت به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: با توجه به اینکه 1239 شهرداری در سطح کشور داریم که بیش از 54 میلیون و 200 هزار نفر در شهرهای کشور سکونت دارند دولت برای جلوگیری از سیر مهاجرت از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ نگاه ویژه‌ای به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها داشته است.

سید رضا خادمی بابیان اینکه 924 شهرداری درکل کشور ما زیر 20 هزار نفر جمعیت دارند افزود: در بودجه سال گذشته دولت برای کمک به شهرهای کوچک و روستاها اعتباراتی دیده‌شده که 20 درصد از تبصره 2 ماده 39 قانون مالیات بر ارزش‌افزوده را به شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت و روستاها اختصاص داده است.

وی با اشاره به نگاه امسال دولت هم گفت: نگاهی دولت امسال به 81 شهری که بین 50 تا صد هزار نفر جمعیت دارند این بود که در قانون بودجه سال 1394، هزار 151 شهری که زیر صد هزار نفر جمعیت دارند؛ قانون بودجه از محل تبصره 2 ماده 39،700 میلیارد تومان برای پروژه‌های عمرانی، کمک به خرید ماشین‌آلات و آسفالت و قیر اختصاص داده است.

خادمی افزود: البته شهرهای زیر 20 هزار نفر را جدا کرده است یعنی 2 هزار و 400 میلیارد تومان هم اعتبار در قانون بودجه امسال برای آسفالت راه‌های روستایی، روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر دیده‌شده است.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استان خاطرنشان کرد: امسال در قانون بودجه برای شهرهای بزرگی مثل میبد اعتباراتی از محل فاینانس دیده‌شده است که می‌توانند به‌تنهایی و یا با مشارکت سایر شهرداری‌ها نسبت به تأمین اعتبارات پروژه‌های خود اقدام کنند و دولت از محل فاینانس پرداخت 50 درصد آن را تضمین می‌کند.

خادمی تصریح کرد: در کنار این، دولت 12 سند آسیب‌شناسی برای شهرداری‌ها در حوزه فضای سبز، پسماند، آتش‌نشانی و حمل‌ونقل دیده است و همچنین قوانین لایحه مدیریت شهری در دولت در حال برسی است که اگر مصوب شود وظایف شهرداری بسیار سنگین و اختیارات خیلی از دستگاه‌های اجرایی گرفته و به شهرداری‌ها داده می‌شوند و خیلی از دستگاه‌های اجرای و شرکت‌ها منحل و جزی از شهرداری‌ها خواهند شد.
آدرس کوتاه :