خطیب جمعه میبد:

شعار مرگ بر آمریکا یک حقیقت زنده و راهبردی است


حضرت آیت‌الله اعرافی در محور اول بیانات خود به فلسفه شعار مرگ بر امریکا پرداختند و گفتند: همان‌طور که رهبر عظیم الشان انقلاب هم اخیراً فرمودند؛ شعار مرگ بر امریکا مقوله هوشیاری در برابر استکبار جهانی و نظام سلطه که نماد آن امریکاست و نباید مقوله عادی، متعارف و شعار باقی‌مانده از عهد انقلاب تلقی شود.

*رقبای ریاست جمهوری امریکا مسابقه‌شان تجاوز به ایران است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، سیزده آبان روز ملی مبارزه با استکبار و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 را گرامی داشتند.

حضرت آیت‌الله اعرافی در محور اول بیانات خود به فلسفه شعار مرگ بر امریکا پرداختند و گفتند: همان‌طور که رهبر عظیم الشان انقلاب هم اخیراً فرمودند؛ شعار مرگ بر امریکا مقوله هوشیاری در برابر استکبار جهانی و نظام سلطه که نماد آن امریکاست و نباید مقوله عادی، متعارف و شعار باقی‌مانده از عهد انقلاب تلقی شود.

*شعار مرگ بر امریکا یک حقیقت زنده و راهبردی است

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه حس مبارزه با نظام سلطه و شعار برابری با آن‌یک حقیقت امروزی، زنده و راهبردی است تصریح کردند: البته نسل جوان، دانش‌آموز و دانشجوی امروز این حق را دارد که سؤال کند.

ایشان خاطرنشان کردند: زمانی شعار مرگ بر امریکا به معنی مقاومت در برابر رژیمی داشت که ما را به بندگی کشیده بود و امروز باید صاحبان فکر و اندیشه و اهل درک سیاسی این سؤال را درست جواب بدهند.

*پایه‌های تمدن مادی غرب بر ظلم و غارت جهان استوارشده است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پیشینه ننگین امریکا اظهار داشتند: باوجوداینکه راضی به شقه‌شقه شدن بشریت در عالم نبودیم اما این اتفاق افتاده است و شاهد نظام سلطه غربی هستیم که خیلی به بشریت ظلم کرده است.

 امام‌جمعه میبد بابیان اینکه این به این معنی نیست که مردم غرب ظالم و ستمگرند خاطرنشان کردند: ملت‌ها جایگاه خودشان رادارند اما این باندهای قدرت و دستگاه‌های جبار در نظام تمدن مادی غرب هستند که پایه‌های آن بر ظلم، ستم، استعمار و غارت جهان استوارشده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور پیشرفت‌های علمی و ترقیات فناوری بشر را ذاتاً خوب دانستند اما تصریح کردند: این پیشرفت‌ها امروز به دست ناصالحانی افتاده است که یک‌پایه قدرت خودشان را بر پایه علم و فناوری و یک‌پایه دیگر را هم بر ظلم، ستم و غارت منابع ملت‌های آسیا و افریقا و تجاوزگری به منابع مادی و انسانی جنوب و شرق استوار کرده‌اند.

*پیشینه امریکا در جهان صدها جنگ و غارت منابع ملت‌هاست

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه در دو دهه اخیر، ده‌پانزده کشور دارا و متمکن بودند و بیش از یک‌صد کشور در خط استضعاف، استکبار و استعمار بودند افزودند: در نیم‌قرن اخیر پیشگام این خط استضعاف، استکبار و استعمار امریکا بوده است.

امام‌جمعه میبد تصریح کردند: پیشینه بین‌المللی امریکا، صدها جنگ، غارت منابع، بمباران اتمی و دستگاه‌های ظالمی است که باقدرت امریکا بر دنیا مسلط شده‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به سوابق امریکا در ایران هم به نسل امروز هشدار دادند: نسل امروز باید بداند پیشینه امریکا در ایران هم کودتای 28 مرداد، سلطه پهلوی، غارت منابع و معادن، ترور، تحریم و جنگی تحمیلی بود که بدون امریکا امکان آغاز و ادامه آن نبود.

*رقبای ریاست جمهوری امریکا مسابقه‌شان تجاوز به ایران است

رئیس جامعه المصطفی العالمیه در محور دوم بیاناتش هم به وضع موجود و گفتمان هیئت حاکم امریکا و رقبای ریاست جمهوری این کشور اشاره کرد و گفتند: این رقبای ریاست جمهوری امریکا که همه‌شان رذل و دشمن ما هستند؛ مسابقه‌شان این است که چطور به ایران تجاوز کنند و ایران را تحت‌فشار و ظلم قرار دهند.

ایشان خاطرنشان کردند: اگر گاهی یک‌قدم به خاطر قدرت انقلاب اسلامی عقب می‌نشینند، اما این عقب‌نشینی هم فریبکارانه است.

*در پرونده یمن بحرین عراق و فلسطین جای پنجه خونین امریکا وجود دارد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بلوکه شدن اموال ملت ایران در غرب و بدعهدی‌های آمریکایی‌ها باوجود معاهده بین‌المللی را نشانه این فریبکاری‌ها دانستند و افزودند: هرروز یک اتهام جدید را به یک ملت بزرگ و انقلاب عظیم متوجه می‌کنند؛ بنابراین وقتی گفته می‌شود امریکا یک دشمن است نه اینکه سابقه دشمنی دارد بلکه به این معنی است که یک دشمنی آشکار و نهان همچنان ادامه دارد و هنوز هم آماده نیستند عظمت انقلاب اسلامی ملت ایران و گفتمان انقلاب اسلامی را بپذیرند.

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: امروز هم پرونده یمن، بحرین، عراق، سوریه، فلسطین و همه پرونده‌های دردناک جهان اسلام و مستضعفان عالم را اگر کسی ورق بزند و بررسی کند جای‌جای آن پنجه خونین امریکا و قدرت‌های ظالم غربی وجود دارد.

ایشان بابیان اینکه ملت و مسئولین ما نباید گول لبخند فریبکارانه را بخورند افزودند: باید هوشیار بود و نباید حل مشکلات فرهنگ، سیاست و اقتصادمان را به آنجا حواله دهیم بلکه باید بر پای خود بایستیم.

امام‌جمعه میبد اظهار داشتند: امروز شعار مرگ بر امریکا در جهان اسلام، در یمن، بحرین، عراق، فلسطین و سرزمین شیران خدا ایران اسلامی شعار زنده و راهبردی و بسیار مهم است و باید عمق داشته باشد.

*عمق شعار مرگ بر امریکا رشد علم و تزریق روح اعتماد به نسل جوان است

حضرت آیت‌الله اعرافی عمق شعار مرگ بر امریکا را تکیه‌بر رشد علمی، فناوری و توسعه صنعت و تزریق روح اعتماد به نسل جوان امروز برشمردند و افزودند: این شعار شعور باطنی دارد و باید با برنامه‌ریزی مسئولین و تلاش ملت تجلی پیدا کند و بیدارباشیم تا جلوی فساد و ظلم و دست‌اندازی به بیت‌المال مسلمین که هرروز درجایی نشانه پیدا می‌کند بایستیم.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: ملت ما امروز هم برای اسلام و انقلاب و عزت و عظمت خود بازهم شعارش مرگ بر امریکاست.

*مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود شعارهای مکمل ملت ایران است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: ملت ما می‌داند پایگاه بسیار ظالمانه 70 ساله امریکا در منطقه برای تخریب جهان اسلام اسرائیل است و مکمل شعار مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل است.

ایشان تصریح کردند: حلقه سوم این قیام و مقاومت نوچه‌هایی است که آشکار و نهان نوچه و وابسته به امریکا هستند و در دنیای اسلام خیانت می‌کند و آن آل سعود است بنابراین شعار سوم ما مرگ بر آل سعود است.

*دانش آموزان و دانشجویان باقیمانده نسل مجاهد دفاع مقدس هستند

امام‌جمعه میبد در ادامه، دانش آموزان و دانشجویان سرافراز را باقیمانده نسل مجاهد در انقلاب و دفاع مقدس و نسل شهید فهمیده‌ها و ذوالفقاری‌ها خواندند و بابیان اینکه دانش آموزان و دانشجویان نگین‌های پرافتخار ایران اسلامی هستند افزودند: امتداد راه شهدا این است که دانش‌آموز و دانشجوی امروز خط علم و دانش، اخلاق و فضیلت و بیداری و هوشیاری را ادامه دهند.

آیت‌الله اعرافی گفتند: تکریم و باور این نسل و تربیت درست و باز کردن راه ترقی به روی آن‌ها وظیفه اولیا، معلمان، مربیان و استادان است.

*سیزده آبان باید باشکوه برگزار شود

امام‌جمعه میبد با تأکید بر گرامی داشت سیزده آبان هم افزودند: تسخیر لانه جاسوسی امریکا و دستیابی به بخشی از اسناد جنایت آمریکایی‌ها در دنیا و ایران نشان می‌دهد که سیزده آبان باید باشکوه برگزار شود.

مناسبت‌ها:

گرامی داشت سالروز تبعید حضرت امام رحمه‌الله علیه به ترکیه، ولادت امام محمدباقر علیه‌السلام، گرامی داشت یاد و خاطره شهدای اسلام و انقلاب، دفاع مقدس، مقاومت و مدافع حرم و شهید آیت‌الله قاضی اولین شهید محراب و آیت‌الله کنی و آیت‌الله قمی از دیگر بیانات امام‌جمعه میبد بود.

امام‌جمعه میبد همچنین به دو نوجوان میبدی که نامه‌ای را به مقام معظم رهبری نوشته بودند همراه با پاسخ مقام معظم رهبری و هدیه در بین دونماز به آن‌ها تقدیم کرد.
آدرس کوتاه :