مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی استان:

سهم استان از تسهیلات اشتغال فراگیر 277 میلیارد تومان است


مدیر کارآفرین و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان میبد با اعلام سهم 277 میلیارد تومانی استان از تسهیلات اشتغال فراگیر گفت: طرح‌هایی که بیشترین اشتغال و تولید را داشته باشند در اولویت کارگروه اشتغال قرار می‌گیرند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، خانم فریبا آیت اللهی بر ارسال فراخوان به متقاضیان در شهرستان و بررسی و تصویب طرح‌ها در کارگروه شهرستان‌ها و ارسال آن به استان تأکید کرد.

آیت اللهی طرح کارورزی را به‌عنوان راهکاری خلاقانه در جهت جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به بازار کار عنوان کرد و گفت: مهم‌ترین برنامه‌های دولت در سال جاری حول محور اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی معطوف است که در این راستا طرح کارورزی نه‌تنها موجب مهارت اندوزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از طریق کار در واحدهای تولیدی و خدماتی می‌شود بلکه با مشوق‌هایی که دولت در نظر گرفته است؛ زمینه اشتغال راحت‌تر این افراد نیز فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان میبد یک هزار و 257 نفر فارغ‌التحصیل بیکار وجود دارد که با توجه به فعالیت هزار و 400 واحد تولیدی در این شهرستان سهمیه جذب 302 نفر کارورز در سال 96 به شهرستان میبد ابلاغ‌شده است.

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گفت: در حوزه مشاغل خانگی نیز 16 میلیارد تومان برای استان در نظر گرفته‌شده که این مبلغ نسبت به سال گذشته 7 برابر رشد داشته است.

محمدجواد احمدی سرپرست معاونت فرمانداری میبد هم بر اطلاع‌رسانی دقیق به عموم مردم از سوی دستگاه‌های اجرایی و آماده‌سازی درخواست متقاضیان جهت طرح در کارگروه اشتغال تأکید کرد.

احمدی گفت: این طرح فرصت مناسبی برای جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به بازار کار است و اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی باید خلاصه‌ای از این طرح را آماده و به فرمانداری ارسال کند.
آدرس کوتاه :