سفیر سنگال در سفر به میبد:

سنگال به پتانسیل‌های صنعتی، علمی و فرهنگی میبد نیاز دارد


'در سفر بابکر باء' سفیر سنگال به شهرستان میبد، راه‌های توسعه مناسبات اقتصادی، علمی و فرهنگی سنگال با شهرستان میبد بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این دیدار با اشاره به وجه مشترک ایران و سنگال در آزاداندیشی و استکبارستیزی گفت: شهرستان میبد به‌عنوان یکی از شهرهای تاریخی و گردشگری و صنعتی می‌تواند مناسبات اقتصادی و توریستی خوبی را با سنگال داشته باشد.

بابکرباء سفیر سنگال هم بابیان اینکه شهرستان میبد را یک شهر تاریخی و گردشگری می‌دانست اما یکی از ظرفیت‌های این شهرستان در حال حاضر در حوزه صنعت و تولید کاشی است گفت: سعی خواهد کرد با رایزنی با فرمانداران و شهرداران سنگال، راه‌های توسعه مراودات اقتصادی و گردشگری و فرهنگی این کشور را با شهرستان میبد هموار کند.

بابکرباء گفت: قبل از اینکه به استان یزد و شهرستان میبد سفر کنند فکر می‌کردند که این شهر فقط یک شهر تاریخی و فرهنگی است ولی حالا متوجه شدند که یک شهر صنعتی و بسیار علمی و فنی است که در آن شرکت‌های فعال و مردمانی پرتلاش هستند.

سفیر سنگال افزود: تصمیم گرفته است؛ رابطه این شهر را در حوزه‌های علمی، دانشگاهی، صنعتی و تاریخی و گردشگری تقویت کند و با سنگال یک روابط بسیار قوی و محکم‌تر که به نفع دو کشور باشد ایجاد کند.

بابکرباء بابیان اینکه ما شباهت‌های تاریخی، دینی و فرهنگی زیادی با ایران داریم تصریح کرد: سنگال به پتانسیل‌های خوب صنعتی که شهرستان میبد دارد نیاز دارد و سعی خواهد کرد با دیدار با استانداران و شهرداران سنگال نقش خود را برای تقویت اهداف بزرگ دو ملت به‌خوبی انجام دهد.


آدرس کوتاه :