با حضور فرماندارمیبد؛

سرپرست جدید میراث فرهنگی میبد معرفی شد


در مراسمی با حضور فرماندارمیبد و مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان از زحمات محمود ادیبان قدردانی و ساشا ریاحی مقدم به‌عنوان سرپرست اداره میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان میبد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این مراسم با قدردانی از زحمات ادیبان به ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان پرداخت و گفت: شهرستان میبد با 800 هکتار بافت تاریخی یکی از شهرهای کم‌نظیر استان در حوزه صنعت گردشگری است که نیاز به توجه و حمایت مسئولین استان دارد.

حسین فلاح گفت: به همت فرمانداری، میراث فرهنگی و بخش خصوصی فعالیت‌های خوبی در حوزه میراث فرهنگی در میبد انجام‌گرفته است که ازجمله این فعالیت‌ها، احیا و مرمت خانه‌های قدیمی، آسیاب‌های آبی و معابر، احیاء خانه آیت‌الله حائری مهرجردی مؤسس حوزه علمیه قم به‌عنوان قطب فرهنگی می‌باشند که فضای جدیدی را برای حضور گردشگران داخلی و خارجی رقم خواهند زد.

فلاح افزود: وجود کهن دژ نارین قلعه به‌عنوان بزرگ‌ترین قلعه خشتی جهان و بناهای کم‌نظیر تاریخی در این شهرستان ظرفیت‌های خوبی است که ما باید برای جذب گردشگر در طول سال از آن‌ها استفاده کنیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شهرستان میبد به‌عنوان شهر خلاق و نمونه گردشگری ظرفیت‌های تاریخی کم‌نظیری هم در مناطق روستایی دارد که احیاء و مرمت آن برجذب توریست بسیار می‌تواند در حفظ بناهای تاریخی و همچنین رونق صنعت گردشگری و اشتغال مؤثر باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری هم با تأیید بیانات فرماندار در خصوص پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهرستان میبد گفت: میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری استان نگاه ویژه به شهرستان میبد دارد.

شرافت در ادامه با حضور در سطح شهرستان میبد از خانه گلشن و خانه آیت آ... حائری وبافت تاریخی شهر میبد هم بازدید کرد.


آدرس کوتاه :