ستاد خدمات سفر میبد آمادگی لازم برای مدیریت بحران دارد


جانشین ستاد خدمات سفر شهرستان میبد گفت: این ستاد با هماهنگی و برنامه‌ریزی لازم و اعلام آماده‌باش به تمام مدیران شهرستان و هماهنگی برای فراهم کردن مکان‌های سرپوشیده برای اسکان مسافران نوروزی آمادگی کامل برای مدیریت بحران را دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از ایرنا، «علیرضا ابوالحسنی» جانشین ستاد خدمات سفر شهرستان میبد افزود: با توجه به دستور مؤکد معاون رئیس‌جمهوری و استاندار یزد مبنی بر حضور مستمر و پررنگ فرمانداران و مدیران در محل کار و با توجه به‌پیش بینی‌های هواشناسی مبنی بر بارندگی و شرایط نامساعد جوی اعضای ستاد در آمادگی کامل است.

وی ادامه داد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تاکنون روزانه هزار و 300 نفر پذیرش و اسکان یافتند که درمجموع حدود هفت هزار اقامت شب در شهرستان ثبت شد.

جانشین ستاد خدمات سفر میبد تصریح کرد: در این مدت علاوه بر مدارس و نمازخانه‌های مدارس چندین حسینیه، تکیه و به‌ویژه مصلی آیت‌الله اعرافی به ظرفیت اسکان افزوده شد.

وی تأکید کرد: همچنین تمهیدات لازم برای استقبال از مسافران و گردشگران نوروزی و اسکان آن‌ها نظیر آماده‌سازی و تجهیز مدارس و کلاس‌ها به امکانات لازم و نظافت، تجهیز کمپ ورودی جهت راهنمای مسافران و توزیع نقشه و راهنمای گردشگری، تمرکز دستگاه‌های خدمات رسان در کمپ ورودی، اصلاح راه دسترسی و ورودی کمپ راهنمای مسافرین از طرف شمال و آماده‌سازی کمپ مسافرین امام رضا (ع) ورودی جنوبی از طرف یزد را برشمرد.

علیرضا ابوالحسنی به دیگر اقدامات مانند رسیدگی به سیمای شهر، نظافت خیابان‌ها، اماکن تاریخی، ایجاد چندین بازارچه صنایع‌دستی، ایجاد چند مسیر گردشگری، ایجاد کشیک‌های نوروزی در دستگاه‌های خدمات رسان، دعوت از راهنمایان گردشگری برای معرفی بیشتر اماکن تاریخی، ساماندهی و تجهیز سرویس‌های بهداشتی اشاره کرد.

وی در ادامه به مسافرین نوروزی توصیه کرد که امشب را از استقرار در محل پارک‌ها و فضاهای باز خودداری کنند و با مراجعه به ستاد اسکان شهرستان در مکان‌های سرپوشیده و مناسب که تدارک دیده شد اسکان یابند.
آدرس کوتاه :