سامانه سیماد 3 درمیبد بهره‌برداری شد


همزمان با هفته وحدت از سامانه سیماد 3 در شهرستان میبد بهره‌برداری شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد گفت: در جهت توسعه و بهبود خدمات ارائه‌شده در بستر شبکه دولت و نیاز به ارتقا سامانه مکاتبات شبکه دولت از شهریورماه سال جاری با تأکید استانداری یزد و انتخاب این شهرستان جهت اجرای پروژه سیماد 3، عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد.

حسین فلاح افزود: در یک بازده زمانی 3 ماهه با همکاری نهاد ریاست جمهوری و سایت فنی استانداری یزد، سامانه به‌صورت آزمایشی مورداستفاده قرار گرفت.

فلاح خاطرنشان کرد: در این راستا چند مستند آموزشی، همراه با راه‌اندازی سامانه آموزشی سیماد 3، تهیه و برای ادارات شهرستان ارسال گردید و مشکلات سامانه استخراج و سامانه بهینه گردید.

وی بابیان اینکه سعی شد تا این سامانه ازلحاظ شکلی و عملکردی به صورتی تغییر کند؛ تا ازلحاظ کاربری ساده و گویا باشد افزود: درنهایت سامانه سیماد 3 جایگزین سامانه امن مبادلات الکترونیک شهرستان (سیماد 1) گردید تا استان یزد جزو اولین استان‌هایی باشد که از این سامانه بهره‌برداری می‌کند.

فرماندارمیبد با اشاره به اینکه با همکاری و هماهنگی کلیه دستگاه‌های متصل به شبکه دولت شهرستان، جابجایی سامانه بدون مشکل انجام شد و در آینده نزدیک کلیه ادارات استان به این سامانه منتقل خواهند شد تصریح کرد: با توجه به تفاهم‌نامه بین ریاست جمهوری و شرکت مخابرات ایران، جهت توسعه شبکه دولت توسط مخابرات در حین اجرای سیماد 3 و با توجه به امکان ارائه خدمات به‌غیراز سه مرکز مخابراتی شهرمیبد در طرح مذکور، همکاری با استانداری یزد و مخابرات جهت شروع این طرح انجام و اولین دهیاری‌های استان، روستاهای رکن‌آباد، مهرآباد و محمدآباد از بخش مرکزی و مزرعه بیده از بخش بفروئیه به شبکه دولت متصل شدند.

فلاح افزود: بعد از تثبیت سامانه سیماد 3 در شهرستان میبد، طرح توسعه شبکه دولت و همچنین انتقال ادارات متصل به شبکه دولت از شبکه اختصاصی فرمانداری به شبکه مخابرات دنبال خواهد شد.

وی در پایان از کلیه کسانی که در اجرای موفق پروژه سامانه سیماد 3 همکاری داشته‌اند؛ ازجمله اداره کل نگهداری فنی و توسعه مرکز فاوا نهاد ریاست جمهوری، مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری یزد و مدیران، کارشناسان فناوری اطلاعات و مسئولین دبیرخانه‌های دستگاه‌های متصل به شبکه دولت شهرستان و به‌ویژه آقای دکتر صابری کارشناس فناوری اطلاعات سایت فنی استانداری یزد و آقای احمدی کارشناس فناوری اطلاعات فرمانداری شهرستان میبد قدردانی کرد.
آدرس کوتاه :