رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور:

سازمان پرونده میبد را به‌عنوان شهر جهانی زیلو پی گیری می‌کند


معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری کشور از نارین قلعه بزرگ‌ترین قلعه خشتی جهان در شهرستان میبد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دکتر زهرا احمدی پور همچنین از مجموعه تاریخی کاروانسرای شاه‌عباسی، موزه زیلو و کارگاه آموزشی بانوان شهر خورشید بازدید کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری کشور در حاشیه این سفر گفت: شهرستان میبد زیرساخت‌های مناسبی را در حوزه صنایع‌دستی دارد.

زهرا احمدی پور افزود: امروز زیلو و سفال شهرستان میبد به‌عنوان دو صنایع‌دستی مهم شهرت ملی دارد.

وی گفت: سازمان این آمادگی را دارد که با همکاری و هماهنگی مسئولین، پرونده شهرستان میبد را به‌عنوان شهر جهانی زیلو در شورای شهرهای جهانی به تصویب برساند.

معاون میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری کشور هم گفت: جای‌جای استان یزد مهم است و ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه میراث فرهنگی دارد.

دکتر محمدحسن طالبیان افزود: نگاه یکپارچه و هماهنگی که به شهرستان‌های میبد، اردکان و ابرکوه وجود دارد می‌تواند به‌عنوان مقاصد مهم معرفی به گردشگران فرهنگی در سطح کشور باشد.

طالبیان گفت: خوشبختانه در استان یزد هم مردم و هم مسئولین همدلی خوبی دارند که می‌تواند به‌عنوان شهرها و روستاهای نمونه که ادامه تجربیات تاریخی در داخل آن است حفاظت و احیا شود.


آدرس کوتاه :